Литекс победи с 3:0 Локомотив Пловдив в мач от 32 кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадиона в Ловеч пред обичайно малко зрители, петима от които подкрепяха "смърфовете". Головете за успеха реализираха Джордан (46), Момчил Цветанов (64) и Армандо Ваюши (80). След успеха Литекс излезе еднолично на второ място с 61 точки, Локомотив Пловдив е седми с 45. Това бе първа победа за "оранжевите" под ръководството на Миодраг Йешич, който до момента записа две загуби - една за първенство и една за купата на България. Литекс постигна победа след пет поредни неуспешни срещи. За последно ловчанлии надвиха Черно море в редовния сезон на 1 март. След повече от месец тимът отново се върна на победния ход, след като записа две равенства и три загуби.

Миодраг Йешич в трети пореден мач, откакто е треньор на Литекс, направи промени в титулярния състав. Днес от групата отпаднаха Иван Горанов и Александър Цветков, освен контузения Симеон Славчев. Сърбинът отново заложи на трима офанзивни плузащитници, които играха зад титуляря в атака Джордан, сменил Мирослав Манолов.

Литекс започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Илко Пиргов
Десен бек: Страхил Попов (сменен от Петър Златинов), ляв бек - Васил Божиков, централни защитници: Илия Миланов, Николай Бодуров
Вътрешни халфове: Джамал Берберович, Юрген Джазула (сменен от Том)
Трима офанзивни полузащитници: Момчил Цветанов, Кирил Десподов (сменен от Румен Руменов) и Армандо Ваюши
На върха на атаката: Вилмар Джордан

Александър Станков не можеше да разчита на Мартин Камбуров, който бе изваден от групата заради скандал с вратаря Йордан Господинов. Александър Тунчев и Ангел Йошев бяха контузени.

Вратар: Йордан Господинов
Десен защитник: Йордан Тодоров, ляв защитник - Диего Фераресо, централни бранители - Асен Георгиев и Ангел Грънчов
Вътрешни полузащитници: Аласан Ндайе и Хамед Намуши
Офанзивни полузащитници по крилата: Здравко Лазаров (сменен от Крис Гади) и Тижани Белаид
В атака: Жозеф Мендес, зад него: Спас Делев

Литекс изигра силен мач в сравнение с последните, в които не стигаше до успеха. Домакините започнаха добре двубоя и направиха два пропуска. В 11-ата минута Джордан стреля от външната страна на вратата, а в следващата минута и Ваюши стреля опасно, но в аут. Гостите отговориха с добро изпълнение на Здравко Лазаров директно от ъглов удар. До края на първото полувреме положенията бяха рядкост, но отново Литекс диктуваше темпото основно чрез Момчил Цветанов и Ваюши, както и активния Джордан. Посредствено полувреме изигра другият албанец - Джазула. На почивката логично той отстъпи мястото си на Том, а Десподов излезе за сметка на Румен Руменов. Още в първата минута на втората част Джордан откри резултата в полза на Литекс - 1:0. Том центрира от фаул, Асен Георгиев отклони топката, което затрудни вратаря Йордан Господинов. Стражът я изби, но в краката на Джордан, който вкара без проблем. Последва пропуск на Ваюши, който от няколко метра засече центриране по земя, но над вратата. В 59-ата минута Момчил Цветанов вкара гол, но бе отменен заради засада. В 64-ата минута халфът вкара гола на успокоението. Положението бе малко комично, тъй като Джордан нахлу отляво в наказателното поле и падна след съприкосновение с Йордан Господинов. Джордан обаче изрита топката от легнало положение към вътрешността на наказателното поле и Момчил Цветанов непокрит я вкара във вратата - 2:0.

Миодраг Йешич направи принудителна смяна в 64-ата минута. Контузия получи Страхил Попов, който отстъпи мястото си на Петър Златинов. Джамал Берберович заигра като десен защитник на мястото на Попов, а Румен Руменов влезе в средата на халфовата линия. В 80-ата минута Армандо Ваюши направи резултата класически - 3:0. Джордан центрира отдясно, Господинов опита да пресече паса, но не успя, топката стигна на задната греда до Ваюши, който отблизо реализира. В 85-ата минута Момчил Цветанов направи още един пропуск. Джордан проби този път отляво, поднесе му топката, но халфът не успя да вкара отблизо до гредата.

Двубоят по минути ТУК

ЛИТЕКС - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 3:0

1:0 Джордан (46), 2:0 Момчил Цветанов (64), 3:0 Армандо Ваюши (80)

ЛИТЕКС: 12.Илко Пиргов, 16.Страхил Попов (66 - 24.Петър Златинов), 18.Илия Миланов, 5.Николай Бодуров (к), 13.Васил Божиков, 33.Джемал Берберович, 10.Юрген Джазула, 77.Момчил Цветанов, 14.Армандо Ваюши, 99.Кирил Десподов, 9.Джордан
Резерви: 30.Евгени Александров, 8.Том, 11.Мирослав Манолов, 19.Румен Руменов, 22.Пламен Николов, 24.Петър Златинов, 70.Данило Асприля
Треньор: Миодраг Йешич

loko_plovdiv.jpgЛОКО (Пд): 12.Йордан Господинов, 30.Йордан Тодоров, 18.Асен Георгиев, 25.Ангел Грънчов, 7.Диего Фераресо (80 - 5.Тихомир Трифонов), 22.Аласан Н`Дайе, 20.Тижани Белаид, 45.Жозеф Мендес (83 - 9.Дани Кики), 42.Хамед Намуши, 7.Спас Делев, 77.Здравко Лазаров (к) (62 - 91.Крис Гади)
Резерви: 22.Кирил Акалски, 5.Тихомир Трифонов, 9.Дани Кики, 10.Александър Якимов, 17.Костадин Марков, 28.Стелиос Илиаидис, 91.Крис Гади
Треньор: Александър Станков