Славия очаквано се наложи срещу Любимец, записвайки изразителна победа с 4:0 в мача от 32-ия кръг на "А" група. Попаденията за селекцията на Милен Радуканов вкараха Янко Сандански, Чавдар Янков, Галин Иванов и Веселин Марчев.

Гостите, които вече изпаднаха от "А" група, удържаха нулевото равенство до 57-ата минута. Тогава Янко Сандански даде преднина на домакините, които играха много слабо през първото полувреме и ядосаха малобройната си агитка. Пропуски направиха Чавдар Янков и Радослав Василев, за да се стигне до гола на Сандаски в 57-ата, когато Галин Иванов му центрира от корнер. В 60-ата Янков удвои, след като бе оставен сам срещу вратаря Радослав Рашков - 2:0.

До края на срещата "белите" още повече натиснаха избраниците на Войн Войнов и продължиха да бележат. В 77-ата минута Янков пусна пас покрай слисаните погледи на защитата на Любимец и Галин Иванов направи резултата класически - 3:0. Точен за крайното 4:0 в 80-ата беше Веселин Марчев.

За Славия това е 11-а победа в първенството, а след успеха "белите" събраха 40 точки и поведоха с 6 на преследвача Черноморец, с който водят битка за спасителното 10-о място. Най-старият столичен клуб дори изскочи на 9-ата позиция, а Локо (Сф) е десети с 38. Утре "железничарите" приемат Черноморец от 15:00 часа.

СЛАВИЯ - ЛЮБИМЕЦ 4:0
1:0 Янко Сандански (57), 2:0 Чавдар Янков (60), 3:0 Галин Иванов (77), 4:0 Веселин Марчев (80)

Двубоят по минути с БЛИЦ
45 - Край на първото полувреме. Нищо интересно до почивката. Удари към вратата на гостите отправиха Чавдар Янков и Радослав Василев, а Емил Петров само веднъж беше застрашел след изстрел на Георги Вълчев, но спаси вратата си.
----------------
60 -
77 -
80 -
topka.jpg Продължават да валят головете във вратата на Любимец - 4:0 за Славия, точен е Веселин Марчев!
90 - Край на мача. Славия победи Любимец с 4:0.

СЛАВИЯ: 12.Емил Петров, 20.Радослав Димитров, 4.Кире Ристевски, 26.Алексансър Дюлгеров, 18.Тадей Апатич, 14.Янко Сандански, 17.Веселин Марчев, 8.Чавдар Янков, 10.Фернандо Да Силва, 33.Галин Иванов, 11.Радослав Василев
Резерви: 1.Георги Петков, 21.Георги Пашов, 3.Величко Величков, 71.Емил Стоев, 77.Александър Александров, 91.Янис Карабельов, 7.Рангел Абушев
Треньор: Милен Радуканов

ЛЮБИМЕЦ: 12.Радослав Рашков, 77.Николай Колев, 5.Неманя Иванов, 14.Георги Радев, 11.Виктор Митев, 7.Георги Вълчев, 13.Никола Яначков, 8.Майкъл Тевия, 17.Иван Вълчанов, 21.Илия Капитанов, 10.Георги Стефанов
Резерви: 1.Здравко Чавдаров, 3.Емил Грозев, 15.Емил Аргиров, 28.Милен Кикарин, 19.Албин Одза, 20.Ганев, 9.Стефан Христов
Треньор: Войн Войнов