Българският нападател Димитър Бербатов се отличи с асистенция при победата на Монако с 3:1 над Нант в мач от 32 кръг на френската Лига 1. С този успех “монегаските” дръпнаха с 6 точки на Лил в борбата за второто място.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута, когато Бербатов получи топката на дясното крило, влезе навътре в терена и подаде на Хамес Родригес, който с удар извън наказателното поле се разписа във вратата на Максим Дюпе. Повторенията показаха, че Бербатов е бил в положение на засада в момента на подаването към него.

Малко след това гол на българина беше отменен заради засада. Вратарят на Монако Даниел Субашич се превърна в герой за тима си, като през целия мач спаси доста удари на гостите. Нант създаде доста проблеми на “монегаските” и беше близо до изравнителен гол.

Напрежението за домакините падна в 73-ата минута, когато Андреа Раджи се разписа с глава след центриране на Родригес от корнер. Три минути по-късно Монако получи дузпа. Фабиньо влезе в наказателното поле отдясно и беше повален от вратаря Дюпе, а Хамес Родригес беше точен при изпълнението на наказателния удар. Алехандро Бедоя вкара с глава почетното попадение за Нант в 79-ата минута.

Монако – Нант 3:1
1:0 Хамес Родригес (18), 2:0 Андреа Раджи (73), 3:0 Хамес Родригес (76-дузпа), 3:1 Алехандро Бедоа (79)

Монако: Субашич, Карвальо, Абидал, Раджи, Фабиньо, Обади (71-Кондогбиа), Тулалан, Моутиньо, Родригес, Жермен (74-Окампос), Бербатов (64-Ривиер)

Нант: Дюпе, Вейно, Вискарондо, Сисоко, Джиджи, Николица (87-Панкрат), Део, Бедоя, Туре (66-Верету), Гакпе (64-Одел), Шехтер

Монако, “Стад Луи II
Съдия: Беноа Мильо
Жълти картони: Раджи, Моутиньо (Монако); Дюпе, Сисоко, Джиджи (Нант)

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 32 КРЪГ
04.04.14
21:30 ч.
Oлимпик (Марсилия) - Аячо 3:1
1:0 Андре Аю (4), 2:0 Андре Аю (60), 2:1 Гаджи Тало (61), 3:1 Андре Аю (76)
05.04.14
18:00 ч.
ПСЖ - Реймс 3:0
1:0 Единсон Кавани (43), 2:0 Айса Менди (48), 3:0 Айса Менди (89)
05.04.14
21:00 ч.
Бастия - Сошо 2:2
0:1 Джордан Аею (45), 0:2 Себастиен Горчия (45+1), 1:2 Джани Бруно (53), 2:2 Джибрил Сисе (68)
05.04.14
21:00 ч.
Бордо - Рен 2:2
1:0 Гилем Оро (37), 2:0 Диего Ролан (61), 2:1 Абдулайе Докур (64), 2:2 Ромен Алесандрини (68)