"Левски" победи с минималното 1:0 Черно море в мач от 31 кръг на "А" група. Единственото попадение реализира бившият футболист на варненци Даниел Димов в 17-ата минута. След успеха - трети пореден, "сините" събраха 53 точки, но остават на пето място, на една точка от четвъртия "Ботев" (Пловдив) и пет от ЦСКА и Литекс. Черно море остава на шеста позиция с 49 точки.

Двубоят бе с допълнителен заряд заради треньора на гостите от Варна Георги Иванов-Гонзо, който още преди известно време заяви, че се завръща в "Левски" след края на сезона. Това бе първа загуба за Черно море под ръководството на Георги Иванов от "Левски" (Черно море - "Левски" 1:1, 30 март 2013, "А" група, "Левски" - Черно море 1:1, 28 август 2013, "А" група, Черно море - "Левски" 2:1, 30 ноември 2013, "А" група)

Варненци не играха лошо, дори напротив - създадоха достатъчно голови положения, които обаче не успяха да реализират. Още в първите секунди Валери Домовчийски като по чудо не откри резултата, добра намеса имаше и вратарят Горан Блажевич. Хърватският вратар заслужава много добра оценка за представянето си през целия двубой. Не само заради това спасяване, а и заради многото точни намеси, преценени излизания от наказателното поле и добрата игра с крака. В 11-ата минута младокът Владислав Мисяк изпусна първото положение за "Левски". Крумов центрира отдясно, на задната греда Мисяк засече, но прати топката от външната страна на вратата. В 17-ата минута Даниел Димов откри резултата в полза на домакините. Бившият играч на "моряците" вкара с красив далечен удар от 22-23 метра.

В 28-ата минута се получи първото спорно положение. След центриране в наказателното поле на "Левски" Валери Домовчийски първи стигна до топката, Горан Блажевич се хвърли на шпагат и го закачи леко с единия крак. Нападателят на Черно море падна и поиска дузпа, но съдията Христо Ристосков не посочи бялата точка. При повторенията се видя, че има лек контакт, но и Домовчийски като че ли търсеше дузпата и падна прекалено лесно. Последва грешно решение на Ристосков, който пожали Аймен Белаид, като не му показа жълт картон. В 39-ата минута реферът даде жълт картон на Орлин Старокин, който обаче заслужаваше червен заради грубото си влизане в краката на Окоро.

През второто полувреме Черно море продължи да се държи добре на терена и да притеснява доста защитата на "Левски". Елин Топузаков извърши трите си смени набързо между 66-ата и 69-ата минути. Треньорът извади Божинов, Гаджев и Радослав Цонев, а на техните места в игра влязоха Макриев, Станислав Ангелов и Рафаел Бастос. В последните двайсетина минути гостите отново опитаха с контраатаки да разсичат отбраната на "Левски" и често успяваха. Само неточните завършващи удари на Домовчийски и Бакари попречиха на Черно море да вземе точка от "Герена".

"Левски" започна със схема: 4-2-3-1
Вратар: Горан Блажевич
Десен бек: Пламен Крумов, ляв бек – Орлин Старокин, централни защитници – Аймен Белаид и Павел Чмовш
Опорни халфове: Даниел Димов и Владимир Гаджев (сменен от Станислав Ангелов)
Дясно крило: Кристовао Рамос, ляво крило – Владислав Мисяк
На върха на атаката – Валери Божинов (сменен от Димитър Макриев) , зад него - Радослав Цонев (сменен от Рафаел Бастос)

Черно море започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Георги Китанов
Десен защитник: Стефан Станчев, ляв защитник - Михаил Венков, централни бранители - Александър Александров и Живко Атанасов

"ЛЕВСКИ"
1.Горан Блажевич, 71.Пламен Крумов, 3.Аймен Белаид, 17.Павел Чмовш, 6.Орлин Старокин, 25.Даниел Димов, 45.Владимир Гаджев (к) (60 - 4.Станислав Ангелов), 21.Радослав Цонев (66 - 16.Рафаел Бастос), 22.Владислав Мисяк, 28.Кристовао Рамос, 10.Валери Божинов (69 - 7.Димитър Макриев)
Резерви: 89.Мирослав Иванов, 4.Станислав Ангелов, 35.Пламен Димов, 18.Борислав Цонев, 16.Рафаел Бастос, 27.Стивън Петков, 7.Димитър Макриев
Старши треньор: Елин Топузаков

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 25.Александър Александров, 91.Живко Атанасов, 5.Стефан Станчев, 4.Михаил Венков, 3.Даниел Георгиев, 8.Еденилсон Бергонси, 20.Стенли Окоро (71 - 30.Димо Атанасов), 14.Георги Божилов (к), 9.Бакари, 11.Валери Домовчийски (68 - Иван Коконов)
Резерви: 1.ник Дашев, 24.Слави Сталев, 6.Кирил Котев, 10.Тодор Паланков, 7.Бекир Расим, 30.Димо Атанасов, 17.Иван Коконов
Треньор: Георги Иванов

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Христо Ристосков
Жълти картони: Орлин Старокин, Аймен Белаид, Даниел Димов ("Левски"); Еденилсон Бакари (Черно море)