Пирин (ГД) пропусна да победи Нефтохимик, завършвайки при 0:0 в домакинството си от 31-ия кръг на "А" група.
Домакините от Гоце Делчев бяха по-активния тим както през първото, така и през второто създадоха добри положения за гол. Ели Маркес през първите 45 минути обаче на няколко пъти направи безуспешни опити да откри резултата.

След паузата пиринци отново се разминаваха с гола. Марио Близнаков на два пъти очи в очи с вратаря Георгиев не успя да вкара, а и Ели Маркес отново се провали от два метра. Гостите от своя страна завършиха срещата с човек по-малко - Симеон Мечев бе изгонен за два жълти картона.

На практика двата отбора играха за престиж, тъй като нямат шанс за спасение. С точка Пирин вече има 19 на 12-ото място, докато Нафтата е на дъното с три по-малко.

Пирин (ГД) - Нефтохимик 0:0

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
9 - Ели Маркес с елегантен финт се освободи от двама защитници на гостите и от 25 метра стреля, но кълбото прелетя встрани от вратата на Георгиев.
13 - Ели Маркес с нов несполучил опит да да даде преднина на домакините
42 - Ели Маркес с удар от 25 метра прати топката високо над вратата. Домакините засилиха натиска в тези последни минути на полувремето, но гол не падаше.

==============================

54 - ОПАСНО! Страхотно положение за Пирин. Марио Близнаков влезе в наказателното поле, финтира бранител, но от 10-ина метра извади топката над напречната греда, въпреки че можеше да подаде на свой съотборник.
68 - Ели Маркес от 2 метра прати топката в ръцете на вратаря Георгиев.
90 - Витанов изведе Близнаков сам срещу вратаря, последният шутира с десния крак и топката премина на сантиметри от страничната греда.

Пирин (ГД):
83. Абдиков, 2. Катунчев, 5. Гуцев, 23. Ибраим, 15. Крушовски, 14. Л. Витанов (к), 21. Панайотов, 30. Ели Маркес, 77. Близнаков, 7. Башов, 9. Боби Хазуров
Резерви: 33. Янев, 4. Самокишев, 8. Карапетров, 16. Стефанов, 18. Лапантов, 22. Ловков, 24. Грозданов
Старши треньор: Йордан Боздански

Нефтохимик:  90. Георгиев, 4. Лефтеров, 20. Юри Иванов, 23. Жеков (к), 18. Петков, 81. Ив. Янев (smqna.jpg 46 - 19. Орачев), 25. Н. Костов, 10. Г. Димов, 7. С. Мечев jalt.jpg red_1.jpg, 9. Ерай Карадайъ, 77. Манев
Резерви: 88. Манолов, 32. Божинов, 19. Орачев, 16. Г. Петров
Старши треньор: Златко Янков