Очаква победа постигна Берое при гостуването си на Любимец, което спечели с 4:0. Срещата бе от 31-ия кръг на "А" група.

Георги Костадинов откри резултата още в 12-ата минута, когато сам срещу вратаря не сбърка. В началото на втората част гостите мушнаха още два бързи гола. Първо капитанът Георги Андонов удвои в 51-ата, а четири след него и появилият се като резерва Мапуку оформи класиката. Офанзивният халф влезе на мястото на Чипев в 20-ата минута, който се контузи.

Отново Мапуку бе точен за крайното 4:0, когато в 83-ата овладя пас на Керкар и безпроблемно преодоля Рашков. С трите точки беройци вече имат 49 на осмата позиция, докато Любимец е предпоследен с 18 и сигурен изпадащ.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК!

Любимец - Берое 0:4
0:1 Георги Костадинов (12), 0:2 Андонов (51), 0:3 Мапуку (55), 0:4 Мапуку (84)

Любимец:
12. Рашков (к), 77. Колев jalt.jpg, 14. Радев, 3. Грозев (smqna.jpg 46 - 28. Кикарин), 11. Митев, 19. Ходза, 8. Тевия, 10. Стефанов (smqna.jpg 57 - 21. Капитанов), 17. Вълчанов, 13. Яначков, 9. Христов (smqna.jpg 78 - 7. Вълчев)
Резерви: 1. Чавдаров, 7. Вълчев, 15. Аргиров, 5. Н. Иванов, 21. Капитанов, 28. Кикарин
Старши треньор: Войн Войнов

Берое: 12. Караджов, 18. Зехиров, 6. Иво Иванов, 5. Стойчев, 28. Пенев, 70. Костадинов topka.jpg, 27. Джоман (smqna.jpg 64 - 92. Спировски), 13. Чипев (smqna.jpg 20 - 30. Мапуку topka.jpg topka.jpg), 21. Елиаш (smqna.jpg 69 - 8. Аясс), 17. Керкар, 7. Андонов (к) topka.jpg
Резерви: 22. Макенджиев, 3. Зафиров, 15. Динков, 92. Спировски, 8. Аясс, 88. Шишков, 30. Мапуку
Старши треньор: Петър Хубчев