Лудогорец се класира на полуфинал за Купата на България. В четвъртфинал-реванш разградчани победиха Литекс с 2:1 и след успех и в първия двубой с 2:1 продължават напред с общ резултат 4:2. Другите полуфиналисти в турнира са "Ботев" (Пловдив), Локомотив София и Локомотив Пловдив. Литекс поведе с гол на Момчил Цветанов в 34-ата минута, Козмин Моци изравни в 45-ата, а Пламен Николов от Литекс си вкара автогол в 68-ата минута, с което донесе успеха на домакините от Разград. Двубоят беше дебют за треньора на "оранжевите" от Ловеч Миодраг Йешич, който смени Златомир Загорчич.

Жребият за полуфиналите на Купата на България е в четвъртък (3 април) от 12:00 часа.

Стойчо Стоев даде шанс на вратата на Чворович, заменил Владислав Стоянов, както и на Георги Терзиев. Неприятната новина за треньора е, че принудително заради контузия трябваше да замени основния полузащитник Христо Златински. Вече е ясно, че Светослав Дяков почти сигурно пропуска остатъка от сезона, а евентуална сериозна травма на Златински ще се окаже тежък удар върху шампионите.

Лудогорец започна със схема 4-1-4-1

Вратар: Иван Чворович
Десен бек: Жуниор Кайсара, централни бранители - Козмин Моци и Георги Терзиев, ляв бек: Йордан Минев
Опорни халфове: Фабио Ешпиньо и Христо Златински (сменен от Себастиен Ернандес)
Дясно крило: Михаил Александров, ляво крило: Върджил Мисиджан
В атака един зад друг: Роман Безяк (сменен от Жуниор Кишада) и Марселиньо

Миодраг Йешич заложи на вратата на Илко Пиргов, който замени титуляря Евгени Александров. Александър Цветков си партнира в средата на терена с Румен Руменов заради наказанието на Симеон Славчев. Любопитно бе, че зад единствения нападател Мирослав Манолов (а не Джордан), Йешич пусна трима офанзивни халфа - Момчил Цветанов, Данило Асприля и Том, които постоянно сменяваха местата си. Сърбинът остави на резервната скамейка освен Джордан и Юрген Джазула, а Армандо Ваюши въобще не попадна в групата.

Литекс започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Илко Пиргов
Десен бек: Страхил Попов, централни бранители: Пламен Николов и Иван Горанов, ляв бек: Васил Божиков
Опорни халфове: Александър Цветков и Румен Руменов
Трима офанзивни полузащитници: Момчил Цветанов, Данило Асприля (сменен от Кирил Десподов), Том (сменен от Юрген Джазула)
На върха на атаката: Мирослав Манолов

Двубоят започна в много високо темпо, с положения и пред двете врати. Домакините имаха по-добрите шансове в началото. Още в 6-ата минута Мисиджан нахлу отляво и стреля, но Пиргов с една ръка изби топката. В 25-ата минута Лудогорец имаше втори шанс. Ромен Безяк стреля отляво в наказателното поле, но в гредата. При добавката Мисиджан уцели гърба на Иван Горанов, който бе последната преграда преди топката да посети вратата на Литекс. В 30-ата минута и Литекс се отчете с греда след хубав удар на Момчил Цветанов. В 32-ата минута Стойчо Стоев трябваше да извърши принудителна смяна, на мястото на Христо Златински в игра се появи Себастиен Ернандес. В 34-ата минута противно на повечето атаки на Лудогорец и владеене на топката Литекс поведе в резултата. Домакините сбъркаха в защита, Асприля намери Румен Руменов, който изведе Момчил Цветанов сам срещу Чворович. Крилото на Литекс нямаше никакви проблеми и реализира за 1:0. В добавеното време на първото полувреме Лудогорец изравни след колективна грешка в защитата на Литекс. След центриране от ъглов удар, Пламен Николов бе увлечен напред и пропусна топката, която отиде зад него и попадна в Козмин Моци. Централният бранител без абсолютно никакви проблеми изравни за 1:1.

Второто полувреме отново започна с шанс за Лудогорец. След грешка на Илко Пиргов, който не успя да улови топката, Себастиен Ернандес можеше да вкара, но не уцели вратата. В 68-ата минута след като Лудогорец дълго време не успяваше да намери верния път към победно попадение работата свърши Пламен Николов. Защитникът на Литекс си вкара автогол след прострелно центриране на Михаил Александров. И двамата треньори направиха смените, като Миодраг Йешич вкара Десподов и Джазула, но и това не помогна.

Двубоят по минути ТУК

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 2:1
(първата среща: Литекс - Лудогорец 1:2)
0:1 Момчил Цветанов (34), 1:1 Козмин Моци (45+1), 2:1 Пламен Николов (68-автогол)

lud.jpgЛУДОГОРЕЦ: 91.Иван Чворович, 80.Жуниор Кайсара, 25.Йордан Минев, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински (32 - 10.Себастиен Ернандес), 84.Марселиньо, 7.Михаил Александров, 9.Роман Безяк, 93.Върджил Мисиджан (86 - 17.Даниел Абало)
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 15.Александър Александров, 20.Шоко, 10.Себастиян Ернандес, 95.Йерун Луму, 17.Даниел Абало, 11.Жуниор Кишада
Треньор: Стойчо Стоев

lit.jpgЛИТЕКС: 12.Илко Пиргов, 16.Страхил Попов, 13.Васил Божиков, 22.Пламен Николов, 23.Иван Горанов, 21.Александър Цветков, 19.Румен Руменов, 8.Том (76 - 10.Юрген Джазула), 70.Данило Асприля (68 - 99.Кирил Десподов), 77.Момчил Цветанов, 11.Мирослав Манолов
Резерви: 30.Евгени Александров, 18.Илия Миланов, 33.Джемал Берберович, 10.Юрген Джазула, 9.Вилмар Джордан, 24.Петър Златинов, 99.Кирил Десподов
Треньор: Миодраг Йешич