Лудогорец и "Ботев" (Пловдив) завършиха 1:1 в интригуващ мач от 30-ия кръг на "А" група. Срещата ще се запомни със неубедителното съдийство на рефера Александър Костадинов, който даде доста спорна дузпа на шампионите за падане на Жуниор Кайсара в наказателното поле на "канарчетата" след съприкосновение със Сивард Спрокел. Това се случи в 21-ата минута, когато дербито беше "взривено", а от бялата точка Христо Златински даде преднина на селекцията на Стойчо Стоев.

Още до почивката обаче "Ботев" изравни. В 42-ата минута румънецът Алесандру Куртеан направи 1:1, разписвайки се директно от пряк свободен удар.

В последните минути "канарчетата" играха в намален състав, тъй като в 78-ата минута за втори жълт картон беше изгонен Серджан Лукин. Въпреки това избраниците на Станимир Стоилов съумяха да съхранят равенството до последния съдийски сигнал и двата отбора прибавиха само по точка към актива си. Лудогорец има 65 и води със 7 на преследвачите ЦСКА и Литекс, докато "жълто-черните" събраха 51 и изместиха "Левски" от 4-ото място във временното класиране на "А" група.

В днешната среща треньорите Стойчо Стоев и Станимир Стоилов имаха кадрови проблеми. За Лудогорец не играха контузените Светослав Дяков и Върджил Мисиджан, а голмайсторът Роман Безяк остана на пейката. "Ботев" пък беше без реализатора си Юнес Хамза, който отпадна за двубоя в Разград поради травма.

Лудогорец започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Владислав Стоянов
Десен бек: Жуниор Кайсара, ляв бек - Шоко, централни защитници - Козмин Моци и Александър Александров
Вътрешни халфове: Христо Златински и Фабио Ешпиньо
Дясно крило: Даниел Абало, ляво крило - Йерун Луму (сменен от Михаил Александров)
На върха на атаката - Жуниор Кишада (сменен от Роман Безяк), зад него - Марселиньо (сменен от Мишел Платини)

"Ботев" (Пловдив) започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Адам Стаховяк
Десен бек: Йордан Христов, ляв бек - Веселин Минев, централни защитници - Серджан Лукин и Сивард Спрокел
Вътрешни халфове: Георги Сърмов и Томаш Иршак
Дясно крило: Алесандру Куртеан (сменен от Мариян Огнянов), ляво крило - Ромарио Кортзорг (сменен от Алесандру Бенга)
На върха на атаката: Феребори Доре, зад него - Абел Анисе

Шампионите започнаха по-активно и създадоха голово положение още в началото. Жуниор Кайсара центрира отляво, топката стигна до Даниел Абало вдясно в наказателното поле на "Ботев", той продължи към Марселиньо, неговият удар не бе успешен, после топката стигна и до Луму, но и холандецът не успя да отбележи. Гостите отговориха чрез Георги Сърмов, който стреля над напречната греда.

В 21-ата минута съдията Александър Костадинов привлече вниманието, отсъждайки дузпа за Лудогорец. Кайсара падна в наказателното поле на "жълто-черните" след съприкосновение със Сивард Спрокел в спора между двамата за топката, като реферът посочи бялата точка и си навлича гнева на гостите от Пловдив. Христо Златински реализира в долния ляв ъгъл на Стаховяк и даде преднина на разградчани - 1:0.

Малко след това възпитаниците на Стойчо Стоев имаха идеална възможност да удвоят, но Кайсара пропиля открилата му се ситуация за гол.

В 42-ата минута "канарчетата" изравниха чрез Александру Куртеан, който вкара от пряк свободен удар, прокарвайки топката през стената и изпращайки я неспасяемо в десния ъгъл на Владислав Стоянов - 1:1. Фаулът беше отсъден за нарушение срещу снажния Феребори Доре, който създаде доста главоболия на бранителите на Лудогорец и на няколко пъти можеше да отбележи.

През втората част положенията за гол бяха доста по-малко в сравнение с първата, а най-интересното се случи в 78-ата минута. Тогава "Ботев" остана с човек по-малко. Серджан Лукин фаулира Абало, за което получи втори жълт и съответно червен картон, което принуди "канарчетата" да доиграят срещата в намален състав. Разградчани направиха отчаяни опити да стигнат до победното попадение и срещата приключи 1:1.

Така в трети пореден мач Лудогорец и "Ботев" не излъчиха победител, след като в предишните си два двубоя направиха 0:0 (на 28 септември в Разград) и 2:2 (на 23 февруари в Коматево).

Maчът по минути
- ТУК!

ЛУДОГОРЕЦ - "БОТЕВ" (Пд) 1:1
1:0 Христо Златински (22-дузпа), 1:1 Алесандру Куртеан (42)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 27.Козмин Моци, 15.Александър Александров, 20.Шоко, 23.Христо Златински, 8.Фабио Ешпиньо, 17.Даниел Абало, 95.Йерун Луму (53-7.Mихаил Александров), 84.Марселиньо (76-99.Mишел Платини), 11.Жуниор Кишада (66-9.Роман Безяк)
Резерви: 91.Иван Чворович, 55.Георги Терзиев, 7.Михаил Александров, 10.Себастиан Ернандес, 14.Мичел Бургзорг, 9.Роман Безяк, 99.Мишел Платини
Треньор: Стойчо Стоев

"БOTЕВ" (Пд): 1.Aдам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 4.Серджан Лукин, 83.Сивард Спрокел, 14.Веселин Минев, 8.Алесандру Куртеан (75-7.Мариян Огнянов), 88.Георги Сърмов, 16.Томаш Иршак, 17.Абел Анисе, 22.Ромарио Кортзорг (81-6.Алесандру Бенга), 3.Феребори Доре (90+3-28.Филип Филипов)
Резерви: 27.Илия Николов, 6.Алесандру Бенга, 28.Филип Филипов, 15.Луис Педро, 7.Мариян Огнянов, 10.Вандер Виейра, 19.Иван Цветков
Треньор: Станимир Стоилов