Нефтохимик постигна първи успех след 13 поредни загуби, побеждавайки с 3:1 Любимец на стадиона в Несебър. "Шейховете" имат 15 точки, но пак остават на последното 14-о място, с 3 след днешния си съпeрник Любимец.

Любопитното е, че четирите победи на Нефтохимик са срещу два противника - две над Черноморец и две над Любимец.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута чрез Никола Яначков, който вкара с шут от границата на наказателното поле, докато вратарят Костадин Георгиев не успя да види топката от играчи пред него - 0:1. Само две минути по-късно Живко Петков излезе сам срещу вратаря Рашков след пас на Любомир Божинов и не сгреши за 1:1. Петков можеше да вкара и втори гол при абсолютно същата ситуация 10 минути преди края на първото полувреме, но не успя.

През второто полувреме амбицираните играчи на Нефтохимик наложиха своето преимущество, а в 60-ата минута централният защитник Георги Петков реализира за 2:1. Той засече с глава центриране на Николай Костов от ъглов удар. Юношата на "Левски" Ерай Карадайъ, който играе под наем, заби третото попадение и свое първо в "А" група. При меле в наказателното поле той получи топката от Михаел Орачев и я копна над главата на вратаря Радослав Рашков за крайното 3:1.

НЕФТОХИМИК - ЛЮБИМЕЦ 3:1
0:1 Николай Яначков (12), 1:1 Живко Петков (14), 2:1 Георги Петков (60), 3:1 Ерай Карадайъ (69)