Черно море победи като домакин Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от 30 кръг на "А" група. Головете за варненци реализираха Еденилсон Бергонси (17) и Бакари (81). Бакари пропусна и дузпа в 20-ата минута, като това бе негов втори пропуск, след мача с ЦСКА. От началото на сезона "моряците" получиха седем дузпи, като пет от тях не успяха да реализират. След победата Черно море е на шесто място с 49 точки, но доближиха "Левски" и "Ботев", които са с 50. Варненци за пореден път доказаха, че могат да победят всеки отбор. Черно море вече пет срещи е без загуба в елита - победа над Любимец в последния кръг на редовния сезон, последвали три равенства в първите три кръга на плейофите (срещу Литекс, ЦСКА и "Ботев), а днес стигна и до успеха. Локомотив Пловдив остава на седмо място с 45 точки. Тимът е в серия от общо пет двубоя без победа, като в последните четири мача допусна четири поредни загуби.

Още в 17-ата минута Черно море поведе с 1:0. След центриране от фаул Живко Атанасов стреля с глава към вратата, но Бергонси изскочи зад защитата и леко отклони топката в мрежата зад Йордан Господинов. В 20-ата минута съдията Станислав Ставров даде дузпа за домакините от Варна. Бакари финтира Асен Георгиев, навлезе в наказателното поле отляво, но бе съборен в гръб от Костадин Марков. Бакари застана зад топката, но би в горната греда. Футболистът изпусна дузпа и срещу ЦСКА преди два кръга. Бакари можеше да се реваншира за своя пропуск в 33-ата минута, когато проби през центъра на терена и стреля, но Господинов изби в корнер. След неговото изпълнение Живко Атанасов засече топката с глава, но я изпрати в аут.

Втората част започна с два опасни изстрела от фаул на Камбуров, които обаче не намериха целта. "Моряците" отговориха с шут от пряк свободен удар на Домовчийски в 53-ата минута, който се отби в напречната греда и излезе в аут. В 81-ата минута Черно море поведе с 2:0, а попадението бе идентично с първото. След центриране от фаул Божилов отклони топката с глава към задната греда, където Бакари я изпрати в мрежата на Йордан Господинов.

Двубоят по минути ТУК

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКО (ПД) 2:0
1:0 Еденилсон Бергонси (17), 2:0 Бакари (81)

ЧЕРНО МОРЕ:
33.Георги Китанов, 25.Сашо Александров, 91.Живко Атанасов, 6.Кирил Котев (к), 4.Михаил Венков, 8.Еденилсон Бергонси, 3.Даниел Георгиев, 20.Стенли Окоро (72-30.Димо Атанасов), 14.Георги Божилов, 9.Бакари (86 - Тодор Паланков), 11.Валери Домовчийски (65 - 17.Иван Коконов)
Резерви: 1.Ник Дашев, 24.Слави Сталев, 5.Стефан Станчев, 10.Тодор Паланков, 17.Иван Коконов, 99.Петров, 30.Димо Атанасов
Треньор: Георги Иванов-Гонзо

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ):
12.Йордан Господинов, 18.Асен Георгиев, 6.Ангел Йошев, 33.Александър Тунчев (к), 17.Костадин Марков (59 - 30.Йордан Тодоров), 28.Стелиос Илиадис (80-77.Здравко Лазаров), 87.Диего Ферересо, 9.Дани Кики, 11.Мартин Камбуров, 91.Крис Гади (45 - Жозеф Мендес), 7.Спас Делев
Резерви: 23.Кирил Акалски, 77.Здравко Лазаров, 10.Александър Якимов, 30.Йордан Тодоров, 45.Жозеф Мендес, 25.Ангел Грънчов, 5.Тихомир Трифонов
Треньор: Александър Станков

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Станислав Ставров
Жълти картони: Даниел Георгиев (Черно море); Мартин Камбуров, Асен Георгиев (Локомотив Пловдив)