Евиан победи Монако с 1:0 в мач от 31-ия кръг на френската Лига 1. Димитър Бербатов излезе титуляр за гостите. Той си партнираше в атака с Жофри Кондогбия. Зад двамата действаше колумбиецът Хамес Родригес.

Тази вечер Монако преследваше втора поредна победа, но записа първа загуба за Бербатов, откакто пристигна в тима от Фулъм в края на януари. В сряда Бербо и компания разгромиха Ланс с 6:0 и се класираха за 1/2-финалите в турнира за Купата на Франция. Димитър се стара много, но този път не успя да изведе тима на Клаудио Раниери до трите точки, както го стори при успеха с 3:2 в гостуването на Олимпик (Лион).

Българинът игра добре и днес, създаде две чисти положения, но не успя да ги реализира. Ветеранът имаше два шанса да се разпише, като при едната ситуация отправи удар по въздуха, а при другото излезе сам срещу датския вратар Йеспер Хансен, но би право в тялото му.  Бившият български национал беше сменен в 59-ата минута от родения на остров Мартиника Емануел Ривиер. 90 минути за домакините записа бившият футболист на Литекс Седрик Камбон.

Фатална за гостите се оказа 82-ата минута. Тогава резервата на домакините Седрик Барбоса (38-годишен) финтира двама защитници и стреля към вратата. Рикардо Карвальо изби топката с ръка и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Седрик Монгонгу. Конгоанецът хладнокръвно прати вратаря Субашич в обратния ъгъл - 1:0 за Евиан! До края “монегаските” така и не успяха да се отърсят от шока и да намерят път през гъстата защита на противника.

В Лига 1 “монегаските” са втори с 63 точки, лидерът ПСЖ има 76, докато Евиан е 17-и с 34 точки. След този мач Монако на практика се прости и с малките си надежди за титлата, тъй като разликата от Ибра и компания стана цели 13 точки. На 4 декември Евиан удари и ПСЖ с 2:0 у дома.

Сошо - Олимпик (Марсилия) 1:1
1:0 Стопилу Сонзу (25), 1:1 Никълъс Нколулу (90)
29.03.14
21:00 ч.
Аячо - Тулуза 2:2
1:0 Рикардо Фати (4), 2:0 Мехди Мустафа (34), 2:1 Исиага Сила (37), 2:2 Клемен Шантом (60)