Манчестър Юнайтед се наложи с категоричното 4:1 в домакинството си на Астън Вила в първата среща от 32-ия кръг на Висшата лига. На "червените дяволи" рядко им се случва този сезон да записват победи с подобен изразителен резултат, но днес на "Олд Трафорд" имаха повод за радост, въпреки че срещата започна лошо, по-специално за мениджъра Дейвид Мойс.

В отговор на лошите резултати група привърженици на Юнайтед изрази своя протест срещу шотландеца, като за целта феновете наеха самолет, който прелетя над стадиона с прикрепен транспарант: "Грешния - Мойс вън!". Посланието бе отговор на плаката "Избрания" (The Chosen One), който пък беше опънат на трибуните в "Театъра на мечтите".

И след като феновете изразиха протеста си, избраниците на Мойс като че ли се стреснаха и се развихриха в срещата с Астън Вила. Първо обаче Уейн Рууни и компания трябваше да бъдат наказани, за да демонстрират характер и да направят пълен обрат, като по този начин вдигнаха самочувствието си преди предстоящия във вторник първи сблъсък с Байерн от 1/4-финалите на Шампионска лига.

13-ата минута на днешния мач на "Олд Трафорд" се оказа фатална за Юнайтед. Тогава Ашли Уестууд даде преднина на гостите от Бирмингам, сред резервите на които беше българският национал Александър Тонев.

Още до почивката обаче "червените дяволи" обърнаха до 2:1. Две попадения отбеляза Уейн Рууни - в 20-ата и 45-ата от дузпа.

В 57-ата минута Хуан Мата вкара дебютния си гол за Манчестър Юнайтед, а резервата Хавиер Ернандес в добавеното време оформи една от най-изразителните победи на шампионите от началото на 2014 година.

Александър Тонев влезе в игра на "Олд Трафорд" в 71-ата минута, когато замени Габриел Агбонлахор, но не успя да помогне на тима си, който е на 12-ото място с 34 точки. Манчестър Юнайтед пък събра 54 в актива си и заема 7-ата позиция.

Манчестър Юнайтед - Астън Вила 4:1
0:1 Ашли Уестууд (13), 1:1 Уейн Рууни (20), 2:1 Уейн Рууни (45-дузпа), 3:1 Хуан Мата (57), 4:1 Хавиер Ернандес (90+1)

Арсенал - Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 155 мача, 79 победи за Арсенал, 38 равенства, 38 победи за Манчестър Сити