ЦСКА победи с 1:0 Литекс в дербито от 30-ия кръг на "А" група. Стойчо Младенов най-после счупи каръка и успя да ликува като треньор на "армейците" при гостуване в Ловеч. Единствения гол отбеляза Неманя Милисавлевич в началото на второто полувреме.

Благодарение на успеха "червените" вече са втори с 58 точки. С толкова е и Литекс, който обаче има и мач по-малко. Лидер с две срещи пасив е шампионът Лудогорец (64). Интересен факт е, че за 20 мача това е едва четвърти успех за "армейците" в Ловеч, а други 11 срещи са завършили при равенство.

Още в самото началото гостите от София пропиляха две отлични възможности за гол. Първо удар на Омар Косоко от наказателното поле бе боксиран от Евгени Александров. Минута след това Джаксън Менди от малкия пеналт не успя да вкара с глава. До 25-ата минута играта бе равностойна. Постепенно "армейците" започнаха да натискат и да създават положения. В 29-ата минута съдията Ивайло Стоянов подмина явна игра с ръка на Иван Горанов. Защитникът първо си пое топката на гърди, а след това умишлено я изби с лакът, докато бе атакуван от играч на ЦСКА. Най-чистото положение за ЦСКА дойде в 40-ата минута. Разбъркване пред Александров позволи на Чочев отляво да се озове очи в очи с него. Младият халф обаче не успя да шутира хубаво и стражът изби в дясната греда зад гърба си.

ЦСКА започна със схема 4-4-1-1
Вратар: Райс Мболи
Десен бек: Апостол Попов, ляв бек - Жереми Фо-Поре, централни защитници: Валентин Илиев и Джаксън Менди
Опорен халф - Стивън Сънди, по-офанзивен полузащитник - Ивайло Чочев, дясно крило - Иван Стоянов, ляво крило - Неманя Милисавлевич
На върха на атаката: Омар Косоко, зад него - Емил Гъргоров

Литекс започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Евгени Александров
Десен бек: Иван Горанов, ляв бек - Страхил Попов, централни защитници: Пламен Николов и Васил Божиков
Вътрешни халфове: Симеон Славчев (к) и Александър Цветков
Дясно крило: Данило Асприля, ляво крило - Армандо Ваюши
На върха на атаката - Джордан, зад него - Юрген Джазула

Втората част отново започна с натиск за ЦСКА. И резултатът не закъсня. Неманя Милисавлевич вкара за 1:0 в 48-ата минута. Халфът пое топката от десния фланг и навлезе навътре към наказателното поле. Финтира двама и шутира. Получи се рикошет, който обърка Евгени Александров и това позволи топката да се оплете в мрежата за 1:0. Спорно положение за дузпа имаше и пред вратата на гостите. Фо-Поре задържа за секунда-две Данило Асприля за фланелката и крилото падна. В крайна сметка реферът предупреди официално футболиста в "оранжево". До края на срещата "армейците" търсеха втори гол. Защитата на домакините обаче бе стабилна. Основна заслуга за това може да се каже, че имаше Васил Божиков. Домакините също се опитваха с всички сили да стигнат до ремито, което в края на краищата не се случи. По този начин домакините вече пети пореден мач победа след три поредни загуби, две от които за първенство, и две равенства.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК!

ЛИТЕКС - ЦСКА 0:1
0:1 Неманя Милисавлевич
ЛИТЕКС:
30. Евгени Александров, 16. Страхил Попов, 13. Васил Божиков, 22. Пламен Николов jalt.jpg, 23. Иван Горанов jalt.jpg, 6. Симеон Славчев (к), 21. Александър Цветков, 10. Юрген Джазула (smqna.jpg 71 - 24. Петър Златинов), 70. Данило Асприля jalt.jpg, 14. Армандо Ваюши jalt.jpg (smqna.jpg 43 - 77. Момчил Цветанов), 9. Джордан
Резерви: 12. Илко Пиргов, 4. Пламен Гълъбов, 18. Илия Миланов, 88. Никола Колев, 24. Петър Златинов, 77. Момчил Цветанов, 8. Том
Старши треньор: Златомир Загорчич

cska.JPG
ЦСКА:
92. Райс Мболи, 4. Стивън Сънди, 6. Джаксън Менди, 11. Неманя Милисавлевич topka.jpg jalt.jpg, 14. Валентин Илиев (к) jalt.jpg (smqna.jpg 46 - 66. Пламен Крачунов), 18. Ивайло Чочев, 19. Апостол Попов, 20. Омар Косоко (78 - 7. Тони Силва jalt.jpg), 23. Емил Гъргоров jalt.jpg, 37. Жереми Фо-Поре, 73. Иван Стоянов (smqna.jpg 64 - 28. Иван Маркович)
Резерви: 99. Стоян Колев, 7. Тони Силва, 17. Мартин Петров, 21. Венцислав Василев, 26. Гуидо Ди Вани, 28. Иван Маркович, 66. Пламен Крачунов
Старши треньор: Стойчо Младенов