Амкар с трима българи в състава допусна загуба с 1:2 от Зенит в мач от 23-ия кръг на руското първенство. Захари Сираков и Благой Георгиев играха цял мач срещу избраниците на Андре Вияш-Боаш, Георги Пеев влезе като резерва през втората част, а Петър Занев продължава да лекува травма и не попадна в групата за двубоя, който започна отлично за нашите. В 18-ата минута Максим Канунников откри за тима от Перм. Любопитното е, че 22-годишният нападател е юноша на Зенит и успя да накаже родния си клуб.

На почивката българите и съотборниците им имаха гол аванс, но само в разстояние на 5 минути в началото на второто полувреме Доменико Кришито и Александър Кержаков обърнаха нещата в полза на гостите и Зенит записа втора поредна победа, откакто Вияш-Боаш пое отбора.

За Амкар пък това бе първа загуба на стадион "Звезда" от началото на сезона. Отборът на Станислав Черчесов остава на 7-ото място в класирането, а Зенит се изравни по точки (47) с водача Локомотив (Москва).

РУСИЯ - ПРЕМИЕР ЛИГА, 23 КРЪГ

29 март 2014 г. (събота)
Урал - Анжи 2:1
Амкар (Перм) - Зенит 1:2

30 март 2014 г. (неделя)
12:30 часа Локомотив (Москва) - Спартак (Москва)
14:45 часа Том Томск - Динамо (Москва)
17:00 часа Рубин (Казан) - Ростов
19:15 часа Кубан (Краснодар) - Краснодар

31 март 2014 г. (понеделник)
17:30 часа Криля Советов - Терек (Грозни)
19:45 часа ЦСКА (Москва) - Волга

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 47 т., 2.Локомотив (Москва) 47, 3.Спартак (Москва) 40, 4.Динамо (Москва) 40, 5.ЦСКА (Москва) 40, 6.Краснодар 37, 7.Амкар 35 и др.