"Левски" победи Локомотив Пловдив като гост с 2:0 в мач от 29 кръг на "А" група. Головете за "сините" реализираха Валери Божинов (60, първи негов в "А" група) и Владимир Гаджев (72). Това бе втора поредна победа за "Левски", който вече е на четвърто място с 50 точки, колкото има и петият "Ботев" (Пловдив). "Сините" и "канарчетата" са на пет точки зад третия ЦСКА. Локомотив Пловдив остава на седма позиция с 45 точки. Съдията Таско Тасков показа червен картон на Тижани Белаид в 77-ата минута. Краят на двубоя се проточи заради проблем с електричеството. След 80-ата минута лампите на два от пилоните угасваха последователно, след това светваха отново, което принуди Таско Тасков два пъти да спира мача за по няколко минути. Все пак срещата се доигра на полутъмно.

Локомотив Пловдив започна със схема 4-1-4-1
Вратар:
Йордан Господинов
Десен защитник: Йордан Тодоров, ляв защитник - Диего Фераресо, централни бранители - Александър Тунчев и Валери Георгиев
Вътрешен полузащитник: Стелиос Илиадис
Офанзивни полузащитници: Хамед Намуши (сменен от Тижани Белаид), по крилата - Здравко Лазаров (сменен от Жозеф Мендес) и Крис Гади (сменен от Дани Кики)
В атака: Мартин Камбуров, зад него: Спас Делев

"Левски" започна със схема: 4-2-3-1
Вратар – Горан Блажевич
Десен бек – Станислав Ангелов, ляв бек – Рикардо Нунеш, централни защитници – Аймен Белаид и Павел Чмовш
Опорни халфове – Даниел Димов и Гаджев
Дясно крило - Кевин Бру (сменен от Стивън Петков), ляво крило – Владислав Мисяк, На върха на атаката – Валери Божинов (сменен от Димитър Макриев), зад него - Радослав Цонев (сменен от Рафаел Бастос)

Първото полувреме беше изключително слабо, без почти никакви голови положения. Малко по-активни бяха гостите от София, които все пак стигнаха до два по-опасни удара - на Валери Божинов и Радослав Цонев. В 10-ата минута Гаджев намери Божинов отдясно в наказателното поле, топката му дойде точно на волето на десния крак, но я изпрати от външната страна на мрежата. В 21-ата минута отново Божинов стреля от границата на наказателното поле, но не уцели очертанията на вратата. В 37-ата минута Асен Георгиев от Локомотив Пловдив отби лошо топката в наказателното поле, Божинов дебнеше, но Йордан Господинов боксира и предотврати опасността. Полувремето завърши с удобно положение за младия Радослав Цонев, който би, но в аут. Слабото звено на Локомотив Пловдив през първата част бе двойката централни бранители, която допусна няколко грешки. Наситените предни позиции не дадоха желания резултат, като Камбуров остана изолиран. В "Левски" Кевин Бру и Мисяк не успяха да помогнат по фланговете и се търсеха повече атаки през центъра чрез Даниел Димов или Гаджев.

Второто полувреме започна по идентичен начин като първото, без положения и с много грешки. Мартин Камбуров позасили оборотите и в 56-ата минута навърза двама бранители в синьо, но не уцели вратата. Изведнъж обаче Локомотив Пловдив като че ли спря да се съпротивлява и набързо загуби двубоя. В 60-ата минута Елин Топузаков направи първа смяна, извади разочарованието Кевин Бру и пусна младия Стивън Петков. Секунди след това именно младокът нацели с глава напречната греда, отбитата топка се върна при Валери Божинов, който с глава откри резултата - 1:0 за "Левски". След попадението Локомотив Пловдив натисна и заигра с петима в атака. В 66-ата минута Спас Делев стреля отблизо към вратата, Блажевич изби топката. Нападателят на Локомотив Пловдив вдигна ръка, претендирайки, че топката е минала голлинията, но при повторенията се видя, че това не е така.

В 72-ата минута "Левски" уби интригата, ако въобще е имало такава в двубоя, след като поведе с 2:0. Влезлият като смяна на мястото на Божинов - Димитър Макриев, изведе след двойно подаване Гаджев, който с удар по земя преодоля Йордан Господинов. В 75-ата минута Владислав Мисяк уцели гредата зад Йордан Господинов, след като го прехвърли, но топката кацна на горната греда. В 77-ата минута Тижани Белаид от Локомотив Пловдив получи директен червен картон за груб фаул срещу Даниел Димов.

До края на двубоя център на вниманието стана проблемът с електричеството. След 82-ата минута угаснаха част от лампите на единия пилон, в 86-ата минута изгасна осветлението и на другия пилон. Таско Тасков спря двубоя за 1-2 минути, после го продължи.

Двубоят по минути ТУК

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - "ЛЕВСКИ" 0:2
0:1 Валери Божинов (60), 0:2 Владимир Гаджев (72)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 12.Йордан Господинов, 30.Йордан Тодоров, 33.Александър Тунчев, 18.Асен Георгиев, 87.Диего Фераресо, 28.Стелиадис Илиадис, 42.Хамед Намуши (46 -20.Тижани Белаид), 91.Крис Гади (73 - 9.Дани Кики), 77.Здравко Лазаров (86 - 45Жозеф Мендес), 7.Спас Делев, 11.Мартин Камбуров
Резерви:
23.Кирил Акалски, 9.Дани Кики, 17.Костадин Марков, 25.Ангел Грънчов, 10.Александър Якимов, 20.Тижани Белаид, 45.Жозеф Мендес
Треньор: Александър Станков
"ЛЕВСКИ"
: 1.Горан Блажевич, 4.Станислав Ангелов, 3.Аймен Белаид, 17.Павел Чмовш, 40.Рикардо Нунеш, 25.Даниел Димов, 45.Владимир Гаджев, 21.Радослав Цонев (82 - 16.Рафаел Бастос), 75.Кевин Бру (60 - 27.Стивън Петков), 22.Владислав Мисяк, 10.Валери Божинов (71 - 7.Димитър Макриев)
Резерви: 89.Михаил Иванов, 14.Михаел Орачев, 35.Пламен Димов, 27.Стивън Петков, 7.Димитър Макриев, 9.Цветан Генков, 16.Рафаел Бастос
Треньор: Елин Топузаков

Стадион: "Локомотив", Лаута
Съдия: Таско Тасков
Жълти картони: Хамед Намуши, Спас Делев (Локомотив Пловдив); Станислав Ангелов, Кевин Бру ("Левски")
Червен картон: Тижани Белаид (77 - Локомотив Пловдив)