ЦСКА загуби с 0:1 от Лудогорец в мач от 29 кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Българска армия", а единственото попадение реализира влезлият като резерва Даниел Абало в 77-ата минута. След успеха Лудогорец остава на върха с 64 точки, но увеличи преднината си на цели шест точки от втория Литекс (58), ЦСКА остава на трето място с 55, "Ботев" Пловдив е четвърти с 50. Петият "Левски" (47) гостува на Локомотив Пловдив в четвъртък.

ЦСКА отново не успя да запише победа срещу отбора от Разград, като в досегашните вече седем двубоя в "А" група балансът е два равни и пет победи за Лудогорец. Стойчо Младенов също продължи негативната си серия срещу разградчани - пет мача и пет загуби, като под негово ръководство "червените" все още не са отбелязали гол при голова разлика 7:0.

Днес ЦСКА имаше възможност да стигне поне до равенство, тъй като не отстъпваше на съперника през цялото време. Дори в началото на второто полувреме и през голяма част от второто диктуваше играта и създаде не лоши положения. Най-сериозните пропуски за домакините се получиха в 66-ата минута, когато Менди не успя да засече пред голлинията, а след това Чочев уцели външната страна на мрежата със силен шут. Точно в момента, в който ЦСКА имаше предимство, Лудогорец откри резултата. Първо Ешпиньо уцели греда от пряк свободен удар, при добавката Марселиньо стреля, но вратарят на "армейците" спаси, но при следващата добавка Абало бе точен. През цялото време защитниците на домакините Валентин Илиев и Апостол Попов не се ориентираха и не успяха да изчистят топката.

ЦСКА започна със схема 4-1-4-1
Вратар: Райс Мболи
Десен бек: Апостол Попов, ляв бек - Жереми Фо-Поре, централни защитници: Валентин Илиев и Джаксън Менди
Опорен халф - Тодор Янчев, по-офанзивен полузащитник - Иван Маркович, дясно крило - Тони Силва, ляво крило - Иван Стоянов
На върха на атаката: Емил Гъргоров, зад него - Ивайло Чочев

Лудогорец започна със схема 4-2-3-1
Вратар: Владислав Стоянов
Десен бек: Шоко, ляв бек - Йордан Минев, централни защитници: Георги Терзиев и Козмин Моци
Вътрешни халфове: Фабио Ешпиньо и Мичел Бургзорг
Дясно крило: Върджил Мисиджан, ляво крило - Михаил Александров
На върха на атаката - Роман Безяк, зад него - Марселиньо

В първите петнайсетина-двайсет минути ЦСКА започна по-добре, владееше повече топката и играеше с повече желание, но не стигна до чисто голово положение. Домакините атакуваха предимно по левия фланг чрез Фо-Поре и Иван Стоянов, а Емил Гъргоров бе играчът, който трябва да бъде отличен. Бадема пресираше дълбоко в половината на Лудогорец, през него минаваше почти всяка топка и опитваше по всякакъв начин да затрудни противника. Тони Силва отново показа качества, когато бе на скорост, но по-рядко ЦСКА атакуваше през неговата зона. В 17-ата минута именно Силва опита удар от границата на наказателното поле, но прати топката в аут. Около 30-ата минута Лудогорец изравни играта и започна с по едно-две подавания лесно да преминава в половината на "червените". В 29-ата минута Минев получи хубав пас зад защитата на ЦСКА, опита остро центриране, но Валентин Илиев изби. В следващата атака Роман Безяк изпревари Илиев и стреля, но Райс Мболи прояви страхотен рефлекс и изби. Отново вратарят на ЦСКА спаси в 44-ата минута силен удар отблизо на Марселиньо. Именно Марселиньо бе основният двигател на Лудогорец през първото полувреме, като получаваше подкрепа от играещите зад него Ешпиньо и Бургзорг, които замениха контузения Светослав Дяков и наказания Златински. Мисиджан игра на по-слабо ниво през първата част. В последната минута холандското крило падна в наказателното поле след съприкосновение с Менди, но съдията Георги Йорданов даде знак играта да продължи.

В началото на второто полувреме играчите на Лудогорец сами си създадоха опасно положение. След центриране Владислав Стоянов боксира топката, но в главата на Моци. Топката тръгна към вратата, но излезе в ъглов удар. В 56-ата минута Стойчо Стоев смени нападателя си - извади Безяк и пусна Кишада. До 65-ата минута играчите действаха на сигурно, като гостите сякаш по-трудно организираха атаките си. ЦСКА пресираше за всяка топка и печелеше повече единоборствата, но пък в предни позиции разчиташе само на Гъргоров, който нямаше как сам да свърши всичко. Чочев се позагуби, както и Тони Силва. В 64-ата минута Стойчо Младенов извади Силва и пусна Неманя Милисавлевич. В следващите минути "червените" взеха тотален превес и започнаха да редуват атака след атака. В В 66-ата минута дойде първият по-сериозен пропуск. След центриране от корнер Апостол Попов продължи топката назад, където Менди близо до голлинията не успя да я засече във вратата. В 71-ата минута Ивайло Чочев стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби от външната страна на мрежата.

В 77-ата минута Лудогорец поведе с 1:0 след гол на влезлия като резерва Даниел Абало. Фабио Ешпиньо уцели гредата след изпълнение на пряк свободен удар. Отбитата топка попадна в Марселиньо, който стреля, но Мболи отново спаси. При следващата добавка обаче Абало прати топката в мрежата, като през цялото време Валентин Илиев и Апостол Попов така и не се ориентираха и не успяха да се намесят. В последните минути ЦСКА опита атаки, но не се получи, гостите съвсем спокойно задържаха преднината си и спечелиха.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Даниел Абало (77)
cska.JPG
ЦСКА
: 92.Райс Мболи, 19.Апостол Попов, 6.Джаксън Менди, 14.Валентин Илиев (к), 37.Жереми Фо-Поре, 5.Тодор Янчев (84 - 8.Борис Галчев), 18.Ивайло Чочев (81 - 26.Гуидо ди Вани), 28.Иван Маркович, 7.Тони Силва (64 - 11.Неманя Милисавлевич), 73.Иван Стоянов, 23.Емил Гъргоров
Резерви: 99.Стоян Колев, 8.Борис Галчев, 11.Неманя Милисавлевич, 17.Мартин Петров, 21.Венцислав Василев, 26.Гуидо Ди Вани, 66.Пламен Крачунов
Треньор: Стойчо Младенов

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов (к), 20.Шоко, 55.Георги Терзиев, 27.Козмин Моци, 25.Йордан Минев, 14.Мичел Бургзорг (83 - 10.Себастиен Ернандес), 8.Фабио Ешпиньо, 84.Марселиньо, 7.Михаил Александров, 93.Върджил Мисиджан (69 - 17.Даниел Абало), 9.Роман Безяк (56 - 11.Жуниор Кишада)
Резерви: 91.Иван Чворович, 4.Теро Мантула, 80.Жуниор Кайсара, 10.Себастиен Ернандес, 17.Даниел Абало, 11.Жуниор Кишада, 99.Мишел Платини
Треньор: Стойчо Стоев

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Валентин Илиев, Иван Стоянов, Емил Гъргоров, Тодор Янчев, Гуидо ди Вани (ЦСКА); Георги Терзиев, Йордан Минев, Даниел Абало (Лудогорец)