Арсенал отново разочарова феновете си, след като не успя да победи у дома Суонзи, завършвайки наравно 2:2 в отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига, състоял се тази вечер на "Емирейтс". Така селекцията на Арсен Венгер показа, че не се е отърсила от шока след катастрофата срещу Челси - загубата с 0:6. След издънката срещу "лебедите" "артилеристите" вече са още по-далеч от така мечтаното първо място във Висшата лига. Арсенал е четвърти с 63 точки, на 6 зад лидера Челси, докато Суонзи има 30 и заема 15-ата позиция.

Томас Вермаелен и Матийо Фламини започнаха титуляри за Арсенал, като това бяха единствените промени на Венгер в сравнение със състава, който бе разгромен от Челси. Фламини обаче се превърна в грешник за "топчиите", след като в края на мача си отбеляза автогол.

Мичу пък излезе за първи път за Суонзи от 15 декември насам.

"Лебедите" смълчаха рано "Емирейтс". В 11-ата минута Вилфред Бони засече с глава центрираната от Нийл Тейлър топка и наказа Войчех Шчесни - 0:1. Домакините се втурнаха да изравняват, но пропуски направиха Окслейд-Чембърлейн, Пер Мертезакер и Санти Касорла. Почивката дойде при гол аванс на Суонзи.

След това обаче Арсенал успя в рамките само на минута да направи пълен обрат. В основата му бе Лукас Подолски, който се появи на мястото на Окслейд-Чембърлейн. В 73-ата минута Киърън Гибс напредна по лявото крило, преодоля съперник и подаде на Подолски, който засече от въздуха и вкара за 1:1. Играчите на Суонзи изпълниха център, загубиха топката и при последвалата контраатака германецът проби, след което подаде отлично на Оливие Жиру и той отблизо направи 2:1.

Десетина минути преди края в игра се появи Кил Калстрьом, който дебютира с екипа на Арсенал. В 84-ата минута Бони претендираше за дузпа, а в последната минута Матийо Фламини си вкара нелеп автогол и лиши "топчиите" от успеха - 2:2.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, ОТЛОЖЕНИ СРЕЩИ ОТ 28 И 29 КРЪГ
25.03.14
21:45 ч.
(от 29 кръг) Арсенал - Суонзи 2:2
0:1 Вилфред Бони (11), 1:1 Лукас Подолски (73), 2:1 Оливие Жиру (74), 2:2 Матийо Фламини (90-автогол)