Ювентус постигна трудна победа с 1:0 в гостуването си на последния в Серия "А" Катаня. В герой за "Старата госпожа" се превърна Карлос Тевес, който вкара единственото попадение в срещата в 59-ата минута.

Любопитното в срещата беше, че треньорите на двата отбора - Антонио Конте и Роландо Маран бяха изгонени от съдията в средата на първото полувреме, когато се спречкаха край тъчлинията и получиха червени картони.

Още един червен картон бе показан и на Гонсало Берхесио от състава на Катаня в 67-ата минута за удар с лакът срещу Джорджо Киелини.

С минималния успех Ювенутс си върна преднината от 14 точки пред Рома на върха в класирането, като вече има 78 и направи нова сериозна крачка към титлата. Катаня пък остава на дъното на таблицата с 20 точки и изостава на 4 от спасителната 17-та позиция.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 29 КРЪГ
22.03.14
19:00 ч.
Торино – Ливорно 3:1
1:0 Чиро Имобиле (25), 2:0 Чиро Имобиле (60), 3:0 Чиро Имобиле (67), 3:1 Лука Салигарди (89)
22.03.14
21:45 ч.
Киево – Рома 0:2
0:1 Жервиньо (17), 0:2 Матия Дестро (42)
23.03.14
13:30 ч.
Парма – Дженоа 1:1
0:1 Айзък Кофи (21), 1:1 Есекиел Скелото (31)
23.03.14
16:00 ч.
Интер – Аталанта 1:2
0:1 Джакомо Бонавентура (35), 1:1 Мауро Икарди (36), 1:2 Джакомо Бонавентура (90)
Сампдория – Верона 5:0
1:0 Джанлука Сансоне (4), 2:0 Ренан (23), 3:0 Роберто Сориано (38), 4:0 Роберто Сориано (48), 5:0 Анджело Паломбо (58)