ЦСКА отново не успя да превземе крепостта “Тича”, след като завърши 0:0 при гостуването си на Черно море. “Червените” обаче трябва да се радват, че спечелиха една точка, тъй като домакините изпуснаха дузпа. 16 минути преди края зад бялата точка застана Бакари, но след удара му топката се отби в лявата греда.
Последният успех на ЦСКА на “Тича” е от 2008 година, а през есента на настоящия сезон в един изключително изнервен и пълен със съдийски гафове мач “армейците” загубиха с 1:2.  След днешния мач, който бе под №100 за двата тима в "А" група, "червените" запазиха третата си позиция, но авансът им пред четвъртия "Ботев" вече е 6 точки. В сряда ЦСКА приема Лудогорец в двубой от междинния кръг.

Схемите и тактиката
Черно море започна с 4-2-3-1
Вратар – Китанов
Десен бек – Александров, ляв бек – Венков, централни защитници – Котев и Атанасов
Опорни халфове – Бергонси и Паланков, пред тях – Георги Божилов. По десния фланг – Окоро, по левия фланг – Бакари, На върха на атаката – Домовчийски

ЦСКА започна с 4-2-3-1
Вратар – Райс Мболи
Десен бек – Апостол Попов, ляв бек – Жереми Фо-Поре, централни защитници – Крачунов и Менди. Опорни халфове – Янчев и Чочев, пред тях – Гъргоров. По десния фланг – Иван Стоянов, по левия – Милисавлевич. На върха на атаката – Гуидо ди Вани.

Двамата треньори заложиха на много наситена халфова линия, покриваща както централната част на терена, така и фланговете. Привидно и Гонзо, и Стойчо започнаха с 4-2-3-1, но реално подредбата бе 4-5-1. Това особено си пролича в действията на домакините, където уж офанзивните футболисти Божилов, Окоро и Бакари покриваха огромен периметър. Тримата навъртяха много километри, тъй като при абсолютно всеки опит за атака на ЦСКА се връщаха и спираха набезите на съперника. Тази мобилна и много гъвкава халфова линия, където успешно действаха и опорните полузащитници Паланков и Бергсони, свърши много работа и максимално затрудни гостите. Поради тази причина ЦСКА не успяваше да подреди играта си. Милисавлевич и Иван Стоянов сменяха местата си, а на моменти даже Гъргоров отиваше на фланга, а Стоянов минаваше в центъра пред Чочев и Янчев. Но и това не помогна заради изключително стегнатата и играеща тактически отлично защита и полузащита на варненци.
През второто полувреме двата отбора се пооткриха и играта живна. Особено след 60-ата минута. Стойчо Младенов извади неефективния Иван Стоянов и пусна Тони Силва. Бързоногият португалец веднага започна да тормози защитата на варненци, с което се отвориха възможности пред ЦСКА да застраши вратата на Китанов. Гонзо обаче също реагира, включвайки Иван Коконов на мястото на Окоро. Коконов премина на любимата си позиция вляво, а отдясно заигра Бакари. Там тъмнокожият футболист като че ли се чувстваше по-комфортно и именно след негов пробив от тази зона Черно море спечели дузпата, която самият Бакари изпусна. След пропуска варненци се прибраха още повече, а ЦСКА правеше всячески опити да отбележи гол, но при непрестанните центрирания отбраната на “моряците” се справяше с вещина. Включването на Мартин Петров и на Иван Маркович засили леко превъзходството на “червените”. Но нищо повече...

Най-опасните положения
За Черно море – В 17-ата минута настана голямо меле в наказателното поле при изпълнение на корнер, но Чочев предотврати с изчистване голямата опасност. В 64-ата минута Кирил Котев би с глава след центриране от фаул и Мболи със сетни сили изби в корнер. В 74-ата минута варненци получиха дузпа, но Бакари я пропусна.

За ЦСКА – В 35-ата минута Чочев стреля силно, но Китанов изби. В 52-ата минута Иван Стоянов изскочи по диагонала срещу вратаря, стреля опасно, но топката мина на сантиметри край дясната греда. Минути и половина след това Милисавлевич нанесе коварен удар с глава и топката премина отново край дясната греда. В последната минута Тони Силва с глава от два метра изпрати кълбото високо над напречната греда.

Ключовите моменти в мача
74-ата минута на мача. Бакари спечели дузпа, но не успя да я превърне в гол, пращайки топката в лявата греда.

Героите на мача
Цялата защита на Черно море начело с най-опитния Кирил Котев. Варненската отбрана може да послужи за пример как се действа в напечени мачове – много грамотно, много дисциплинирано и изключително безкомпромисно.

Съдийството и спорните моменти
В 34-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Чочев. Реферът обаче реагира адекватно и не отсъди най-тежкото наказание, тъй като ръката на халфа беше плътно прибрана до тялото му. В 74-ата минута Александър Костадинов правилно отсъди дузпа, когато Менди събори в наказателното поле Бакари.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК!

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА

0:0
Съдия:
Александър Костадинов

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 25. Сашо Александров, 6. Кирил Котев (к), 91. Живко Атанасов, 4. Михаил Венков, 8. Еденилсон Бергонси jalt.jpg, 10. Тодор Паланков, 20. Стенли Окоро (smqna.jpg 62 - Иван Коконов jalt.jpg), 9. Бакари jalt.jpg (smqna.jpg 85 - 7. Бекир Расим), 14. Георги Божилов jalt.jpg, 11. Валери Домовчийски (smqna.jpg 75 -  30. Димо Атанасов)
Резерви: 1. Ник Дашев, 24. Слави Сталев, 5. Стефан Станчев, 7. Бекир Расим, 17. Иван Коконов, 99. Атанас Илиев, 30. Димо Атанасов
Старши треньор: Георги Иванов

ЦСКА: 92. Райс Мболи, 19. Апостол Попов, 6. Джаксън Менди, 66. Пламен Крачунов jalt.jpg, 37. Жереми Фо-Поре, 18. Ивайло Чочев jalt.jpg (smqna.jpg 83 - 28. Иван Маркович), 5. Тодор Янчев, 11. Неманя Милисавлевич, 73. Иван Стоянов (smqna.jpg 58 - 7. Тони Силва), 23. Емил Гъргоров (к), 26. Гуидо Ди Вани (smqna.jpg 77 - 17. Мартин Петров)
Резерви: 99. Стоян Колев, 4. Стивън Сънди, 7. Тони Силва, 8. Борис Галчев, 17. Мартин Петров, 21. Венцислав Василев, 28. Иван Маркович
Старши треньор: Стойчо Младенов