Черноморец съумя да запише победата и да запази минимални шансове за спасение в "А" група. "Акулите" на Димитър Димитров-Херо се добраха до успеха при гостуването на Пирин (Гоце Делчев) - 1:2, и събраха 28 точки в актива си, на 6 зад Славия, заемащ спасителното 10-о място.

Мачът в Гоце Делчев стартира по-добре за домакините, които на почивката водеха в резултата. Попадението вкара Ели Маркес в 38-ата минута. Тогава Васил Панайотов изведе бразилеца, който навлезе към наказателното поле на "акулите" и с удар от около 15 метра по земя реализира в мрежата на Абди Абдиков.

В началото на втората част двата отбора си размениха по едно опасно положение. Първо Симеон Райков центрира опасно от фаул, но няколко футболисти на Черноморец се разминаха с топката пред вратата на Пирин. В 57-ата минута пък Любомир Витанов пусна към Башов, на когото сантиметри не достигнаха да изпревари Стефано Кунчев, който пази за "акулите" в днешната среща.

В 67-ата минута Черноморец изравни. Лъчезар Балтанов получи топката отдясно и с удар без забавяне отблизо реализира в горния десен ъгъл на вратата на Пирин (Гоце Делчев) за 1:1. Само 3 минути след това "акулите" стигнаха до пълния обрат. Появилият се секунди по-рано на смяна Милен Василев реализира за крайното 1:2 и донесе ценната победа на бургазлии.

Така неврокопчани записаха 21-ва загуба от началото на първенството и с актив от 15 точки заемат предпоследното 13-о място, вече мислейки за "Б" група.

ПИРИН (ГД) - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:2
1:0 Ели Маркес (38), 1:1 Лъчезар Балтанов (67), 1:2 Милен Василев (70)

Двубоят по минути
7 - Балтанов за малко да открие резултата. Халфът на Черноморец изпълни фаул, след рикошет в стената, топката срещна мрежата, но от външната страна.
15 - Неточен удар на капитана на домакините Любомир Витанов към вратата на гостите от Бургас, която днес е пазена от Стефано Кунчев.
38 - topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Пирин (ГД)! Васил Панайотов изведе Ели Маркес, който навлезе към наказателното поле на "акулите" и с удар от около 15 метра по земя реализира.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
----------------------
64 - smqna.jpg Първа смяна за домакините, Мартин Газиев отстъпва мястото си на Борислав Хазуров.
67 -  topka.jpg ГООЛ! Черноморец изравнява - 1:1! Лъчезар Балтанов получи топката отдясно и с удар без забавяне отблизо реализира в горния десен ъгъл на вратата на Пирин (Гоце Делчев).
70 -  topka.jpg ГОООЛ! Току-що появилият се Милен Василев бележи страхотен гол и Черноморец прави пълен обрат - 1:2! Василев преодоля бранител на домакините и с удар от над 20 метра реализира.
84 - smqna.jpg Последна смяна за домакините. Димитър Крушовски излиза, в игра вече е Мариян Ловков.
90 - Край на мача. Черноморец победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:1.

ПИРИН (ГД):
83.Абди Абдиков, 2.Зефир Катунчев, 5.Любомир Гуцев, 23.Мурад Ибраим, 30.Ели Маркес (76-8.Илия Карапетров), 10.Мартин Газиев (64-9.Борислав Хазуров), 14.Любомир Витанов (к), 15.Димитър Крушовски (84-22.Мариян Ловков), 21.Васил Панайотов, 7.Костадин Башов, 77.Марио Близнаков
Резерви: 59.Ангел Юсев, 8.Илия Карапетров, 22.Мариян Ловков, 24.Живко Грозданов, 26.Борис Боянчев, 16.Огнян Стефанов, 9.Борислав Хазуров
Треньор: Йордан Боздански

ЧЕРНОМОРЕЦ: 32.Стефано Кунчев, 13.Траян Траянов, 17.Ванчо Траянов (к), 21.Александър Дамчевски, 25.Крум Стоянов, 23.Чико Гомес, 30.Лъчезар Балтанов, 8.Милен Гамаков, 11.Симеон Райков (74-7.Mилчо Ангелов), 87.Карлос Фонсека (68-4.Милен Василев), 70.Бранимир Костадинов
Резерви: 1.Младен Живкович, 3.Галин Димов, 4.Милен Василев, 7.Милчо Ангелов, 19.Станислав Дрянов, 44.Венелин Филипов
Треньор: Димитър Димитров