Борусия (Дортмунд) загуби с 1:2 от Зенит 1/8-финалния реванш на Шампионската лига, но продължава напред. Руският тим спечели на "Сигнал Идуна Парк", но не успя да заличи пасива си от първия мач, когато отстъпи с 2:4.

Хълк даде надежда на гостите в 15-ата минута, когато с удар от 25 метра прати топката във вратата на Роман Вайденфелер. Домакините обаче реагираха и в 38-ата минута изравниха, когато Себастиан Кел се разписа с глава.

Венецуелският нападател Хосе Рондон, който се появи в игра като резерва, с глава вкара победния гол за Зенит в 73-ата минута и осигури нервни последни минути на мача за тима на Юрген Клоп. Още повече, че в 77-ата минута левият бек Марсел Шмелцер беше заменен принудително заради контузия.

(в първия мач 4:2)
0:1 Хълк (15), 1:1 Себастиан Кел (38), 1:2 Саломон Рондон (73)

Борусия (Дортмунд): 1.Роман Вайденфелер, 26.Лукаш Пишчек, 29.Марсел Шмелцер (77-37.Ерик Дурм), 5.Себастиан Кел, 25.Сократис Папастатопулос, 15.Матс Хумелс, 17.Пиер-Емерик Обамеянг (90-7.Йонас Хофман), 18.Нури Шахин, 9.Роберт Левандовски, 10.Хенрик Мхитарян (69-14.Милош Йоич), 19.Кевин Гроскройц

Зенит: 16.Вячеслав Малафеев, 22.Александър Анюков, 4.Доменико Кришито, 20.Виктор Файзулин (84-19.Игор Смолников), 14.Томаш Хубочан, 6.Николас Ломбертс (46-13.Нето), 7.Хълк, 28.Аксел Витсел, 11.Александър Кержаков (62-29.Саломон Рондон), 17.Олег Жатов, 10.Дани