Борусия (Дортмунд) се наложи с 4:2 като гост над Зенит (Санкт Петербург) в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Мачът не отговори на очакванията за мегаинтересен сблъсък, но пък феновете видяха шест гола. Хенрих Мхитарян откри в 4-ата минута за Борусия, а две по-късно Марко Ройс заби втори гол в мрежата на домакините.

Зенит намали резултата в 58-ата минута с попадение на Олег Шатов, но две по-късно отново изостана с гол заради попадение на Робърт Левандовски. Между 69-ата и 72-ата минута двата тима отново си размениха по един гол.

Първо се разписа Хълк, а малко след него Левандовски запази разликата от 2 гола, оформяйки крайното 4:2.

Резултатът е напълно закономерен с оглед на показаното на терена, а Борусия вече може да се смята за 1/4-финалист в Шампионската лига.

Зенит (Санкт Петербург) - Борусия (Дортмунд) 2:4
0:1 Хенрих Михтарян (4), 0:2 Марко Ройс (6), 1:2 Олег Шатов (58), 1:3 Робърт Левандовски (61), 2:3 Хълк (69), 2:4 Робърт Левандовски (72)