Реал (Мадрид) срази у дома Шалке 04 с 3:1 в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и го елиминира с общ резултат 9:2. „Кралския клуб” бе спечелил първия мач с 6:1 Гелзенкирхен. Кристиано Роналдо (21, 74)) вкара две попадения и вече има 13 гола в Шампионската лига този сезон и общо 242 на сметката си с екипа на „белия балет”, изравнявайки по този показател унгарската легенда Ференц Пушкаш. Алваро Мората (75) добави още един гол, а точен за гостите бе Тим Хоогланд (31).

Двубоят започна лошо за домакините, след като още в началото нападателят Хесе Родригес получи тежка контузия и бе заменен в 8-ата минута от Гарет Бейл. Първоначалните прогнози са, че Хесе Родригес е скъсал кръстни връзки на коляното и ще бъде аут терените за половин година.

С влизането на уелсеца превъзходството на „кралския клуб” стана още по-изразено и той асистира в 21-ата минута на Кристиано Роналдо за 0:1. Радостта на домакините бе кратка, след като доста изненадващо Шалке 04 изравни в 31-ата минута, когато Тим Хоогланд отправи шут от далечно разстояние, топката рикошира в Серхио Рамос и заблуди Икер Касияс, влизайки във вратата му за 1:1.

Въпреки изравнителния гол „белия балет”, в чийто редици имаше доста резерви с изключение на Бейл и Роналдо, продължи да се забавлява и бе въпрос само на време кога ще падне нов гол във вратата на Ралф Ферман, който спаси почти всичко, което можеше.

Все пак в 74-ата минута домакините отново материализираха превъзходството си, а Кристиано Роналдо отново бе в прегръдките на съотборниците, след като вкара за 2:1. Това бе 242-и гол за португалеца с екипа на „кралския клуб” във всички турнири, а точно толкова има и унгарската легенда Ференц Пушкаш.

Само минута по-късно Роналдо нацели гредата, а при последвалото разбъркване Алваро Мората се разписа за 3:1. До края на мача домакините продължиха да имат инициативата, а при поредната тяхна атака в 83-ата минута Роналдо отново нацели страничния стълб и не успя да оформи своя хеттрик. В крайна сметка Реал (Мадрид) повече от заслужено се класира за четвъртфиналите.

(в първия мач 6:1, общ резултат 9:2)
 1:0 Кристиано Роналдо (21), 1:1 Тим Хоогланд (31), 2:1 Кристиано Роналдо (74), 3:1 Алваро Мората (75)

Мадрид, „Сантяго Бернабеу“
Съдия: Сергей Карасев (Русия)
Реал (Мадрид): 1.Икер Касияс, 4.Серхио Рамос (70 - 15.Даниел Карвахал), 17.Алваро Арбелоа, 5.Фабио Коентрао, 2.Рафаел Варан, 14.Шаби Алонсо (46 - 16.Касемиро), 24.Асиер Ияраменди , 23.Иско, 7.Кристиано Роналдо, 21.Алваро Мората, 20.Хесе Родригес (8 - 11.Гарет Бейл)
Резерви: Пепе, Марсело, Ди Мария, Хесус Фернандес
Треньор: Карло Анчелоти (Италия)

Шалке 04: 1.Ралф Ферман, 2.Тим Хоогланд, 4.Бенедикт Хьоведес (58 - 14.Пападопулос ), 32.Жоел Матип, 24.Каан Айхан (81 - 40.Анан), 6.Сеяд Колашинац, 33.Роман Нойщедтер, 10.Юлиан Дракслер, 7.Макс Майер, 25.Клаас Ян Хунтелаар (46 - 28.Салай), 19.Чинеду Обаси
Резерви: Горецка, Боатенг, Хилдебранд, Макс
Треньор: Йенс Келер