Челси не остави шансове на Галатасарай и го победи с 2:0 на свой терен в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. Така „сините” от Лондон се класираха за четвъртфиналите на надпреварата с общ резултат 3:1, след като първата среща в Истанбул бе завършила 1:1. Точни за успеха на лондонския тим в реванша бяха Самуел Ето’о (4) и Гари Кейхил (42).

Преди началото на двубоя феновете на Челси посрещнаха подобаващо с аплодисменти превърналия се в легенда за клуба Дидие Дрогба, който се завърна на „Стамфорд Бридж” с екипа на Галатасарай.

„Сините” от Лондон натиснаха веднага след първия съдийски сигнал и резултатът не закъсня. Още в 4-ата минута Оскар даде чудесен пас към Самуел Ето'о, който стреля без забавяне и прати топката под плонжа на Муслера за 1:0. Гостите се опитаха да отговорят, но почти всяка тяхна атака се спираше като в сетна от отбраната на Челси. Грандът от Истанбул нямаше нито едно голово положение за първото полувреме.

Малко преди почивката в 42-ата защитата на Галатасарай отново сгреши фатално, след като Тери да стреля с глава, а Муслера изби, но при добавката Гари Кейхил с мощен изстрел я прати в мрежата за 2:0.

След почивката домакините тотално доминираха, а гостите доста рано развяха „бялото знаме” и не организираха нито една опасна атака. Пропуски за „сините” направиха Оскар и Ето’о, а до нови голове така и не се стигна, след като в заключителните минути темпото на игра рязко спадна. В крайна сметка Челси се класира за четвъртфиналите и ще чака да разбере своя следващ съперник на жребия в петък.

(в първия мач 1:1, общ резултат 3:1)
 1:0 Самуел Ето'о (4), 2:0 Гари Кейхил (42)

Лондон, „Стамфорд Бридж“
Съдия: Феликс Брих (Германия)
Челси: 1.Петър Чех, 26.Джон Тери, 24.Гари Кейхил, 2.Бранислав Иванович , 28.Аспиликуета, 8.Франк Лампард, 22.Вилиан (90+2 - 33.Калас), 7.Рамирес, 17.Еден Азар, 11.Оскар (81 - 14.Шюрле), 29.Самуел Ето’о (85 - 9.Торес)
Резерви: Давид Луис, Оби Микел, Демба Ба, Шварцер
Треньор: Жозе Моуриньо (Португалия)

Галатасарай: 25.Фернандо Муслера, 27.Емануел Ебуе (77 - 14.Хайрович), 21.Орелиен Шеджу, 26.Семих Кая, 15.Алекс Телес, 10.Уесли Снайдер, 3.Фелипе Мело , 8.Селчук Инан , 35.Йекта Куртулуш (67 - 22.Балта), 11.Дидие Дрогба , 17.Бурак Йълмаз (54 - 19.Булут)
Резерви: Гюлселам, Хайрович, Булут, Балта, Саноглу, Сейлан, Бурдисо
Треньор: Роберто Манчини (Италия)