Българският нападател Димитър Бербатов направи поредния си силен мач за Монако и беше с основна заслуга за победата на “монегаските” с 3:2 като гост на Олимпик (Лион) в мач от 28 кръг на френската Лига 1.

След като преди седмица Бербо вкара гол и спечели дузпа за успеха с 2:1 над Сошо, сега българският нападател отново започна титуляр и се отличи с гол и две асистенции. Нападателят на “хлапетата” Бафетимби Гомис се появи в игра като резерва за своя мач № 300 в Лига 1.

Още в 4-ата минута Бербатов овладя центриране в наказателното поле и върна назад към Валер Жермен, който прати топката във вратата на Антони Лопес. В 27-ата минута Жермен центрира отляво, топката се удари в крака на българина и попадна в Хамес Родригес и колумбиецът се разписа на празна врата. При положението Бербо беше в положение на засада. В 32-ата минута Джими Бриан върна едно попадение за домакините.

Шест минути след почивката Димитър Бербатов увенча с гол добрата си игра в мача. В положение на засада, която не беше маркирана, българинът получи извеждащ пас от Хамес Родригес, напредна към наказателото поле и би покрай излезлия да го пресрещне вратар на домакините. В 78-ата минута Бриан отново се разписа за Олимпик (Лион). Той получи топката от Бакари Коне, който изпревари вратаря Субашич в борба за висока топка.

С този успех Монако увеличи на 9 точки аванса си пред третия в класирането Лил. “Монегаските” изостават на пет точки от шампиона ПСЖ, който мач по-малко. Второто място в Лига 1 дава право на директно класиране за груповата фаза на Шампионската лига. Олимпик (Лион) е пети с 45 точки, на 17 зад Монако, но само на три от четвъртия Сент Етиен.

Олимпик (Лион) – Монако 2:3
0:1 Жермен (4), 0:2 Родригес (27), 1:2 Бриан (32), 1:3 Бербатов (52), 2:3 Бриан (78)

Олимпик (Лион): А. Лопес, М. Лопес, Бишевац, Фофана (54-Гуркюф), Умтити (9-Б.Коне), Бедимо, Гоналон, Фери (71-Гомис), Мвуемба, Лаказет, Бриан

Монако: Субашич, Фабиьо, Курзава (49-Раджи), Исимат-Мерен, Карвальо, Кондогбиа, Обади (71-Пи), Моутиньо, Родригес, Жермен, Бербатов (70-Ривиер)

Лион, "Жерлан"
Съдия: Фреди Фотрел
Жълти картони: Лаказет (Олимпик Лион); Исимат-Мерен, Кондогбиа, Ривиер, Карвальо (Монако)

Аячо – Гинган 1:2
1:0 Пол Ласне (8), 1:1 Мустафа Ятабаре (13), 1:2 Клаудио Беавю (74)
Ница – Бастия 2:0
1:0 Алекси Босети (5), 2:0 Неал Мопе (72)
15.03.14
21:00 ч.
Рен – Тулуза 2:3
0:1 Ола Тойвонен (14-авт.), 0:2 Клеман Шантом (45), 1:2 Нелсон Оливейра (69), 1:3 Серж Орие (73), 2:3 Абдулайе Докур (87)