На същински спектакъл стана свидетели феновете на мача Хетафе - Гранада, завършил при 3:3, от 28-ия кръг на Примера дивисион. И двата тима завършиха срещата с човек по-малко заради втори жълти съответно червени картони.

Резултата на "Алфонсо Перес" откри Чиприан Марика още в 7-ата минута. Малко след половин час игра обаче Иван Санчес Рики отбеляза за 1:1. Много бързо след това домакините отново зарадваха феновете си, когато в 39-ата Лисандро Лопес бе точен за 2:1.

След почивката гостите от Гранада бяха по-активни. И заслужено в 620ата отново стигнаха до ремито, като гола врака Юсеф Ел Араби. Но подемът на тима бе изправен пред сериозна пречка. Гостите трябваше да довършат срещата с човек по-малко заради втори жълт картон а Мануел Итура в 69-ата.

Разбира се, Хетафе се възползва от тази възможност само три по-късно отново бе с гол аванс. Но изглежда това мотивира допълнително Гранада, защото много скоро след това Ел Араби за втори път прониза Жорди Кордина за 3:3. И за да бъдат силите изравнени, Серхио Ескудро си изкара втори жълт съответно червен картон, с което изравните двата състава.

До края гостите натиснаха сериозно. Владееха изцяло топката, но късметът не бе на тяхна страна, за да стигнат до така силно желаните три точки. В крайна сметка и едната, и другата страна трябваше да преглътне едната точка. С нея домакинът тази вечер Хетафе заема 16-о място с 28 точки, на само две от зоната на изпадащите. Гранада пък е с 31 на 11-ата позиция.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 28 КРЪГ
14.03.14
22:00 ч.
Хетафе – Гранада 3:3
1:0 Чиприан Марика (7), 1:1 Иван Санчес (35), 2:1 Лисандро Лопес (39), 2:2 Юсеф Ел Араби (62), 3:2 Анхел Лафита, 3:3 Юсеф Ел Араби (77)
Малага – Реал (Мадрид) (F +, Филм + HD)
Баланс: 65 мача, 10 победи за Малага, 14 равенства, 41 победи за Реал (Мадрид)
15.03.14
23:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Еспаньол (F +)
Баланс: 145 мача, 74 победи за Атлетико (Мадрид), 27 равенства, 44 победи за Еспаньол
Реал Сосиедад – Валенсия (F +)
Баланс: 125 мача, 40 победи за Реал Сосиедад, 31 равенства, 54 победи за Валенсия