Барселона излъга у дома Манчестър Сити с 2:1 в самия край на реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига и се класира за 1/4-финалите с общ резултат 4:1. Каталунците бяха спечелили с 2:0 в първата среща. Лионел Меси (67) даде аванс на домакините в реванша, а Венсан Компани (89) изравни, но Даниел Алвеш (90+1) оформи крайния резултат. Гостите доиграха мача с човек по-малко от 78-ата минута, когато Пабло Сабалета получи втори жълт и съответно червен картон.

Още в самото начало Джолиън Лескът препъна Лионел Меси в наказателното поле и домакините имаха всичко основания да искат дузпа, каквато обаче не получиха от главния съдия Стефан Ланоа. В 12-ата минута Меси премина цялата отбрана на гостите и вратаря Джо Харт, след което стреля от малък ъгъл, но Венсан Компани изчисти пред голлинията. Малко след това Неймар реализира гол, отменен заради съмнителна според телевизионните повторения на Жорди Алба, подал на бразилеца.

Каталунците продължиха да бъдат по-активни до края на първата част и Джо Харт трябваше да спасява коварни шутове на Неймар и Шави. В 41-ата минута "гражданите" направиха най-добрата си атака за първото полувреме, след като Давид Силва върна с пета към Насри в наказателното поле на домакините, но Валдес улови топката след шута на французина. В последната минута на първата част Фернандиньо изчисти с глава от голлинията шут на Неймар.

След почивката в 51-ата минута Меси направи самостоятелен пробив и накрая нацели гредата. Малко след това "гражданите" можеха да поведат, но Валдес изби удар с глава на Джеко. Сабалета също направи сериозен пропуск в 54-ата минута, когато бе оставен сам в наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

В 67-ата минута Лионел Меси се озова очи в очи с Джо Харт след грешка в отбраната на гостите и преодоля стража на гостуте за 1:0, с което окончателно уби интригата в сблъсъка. В 78-ата минута гостите претендираха за дузпа, след като Джеко падна в наказателното поле на домакините при съприкосновение с Пике, но наказателен удар не последва, а за оспорване Пабло Сабалета получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко на терена.

Минута преди края на редовното време Джеко засече с глава центриране от корнер и топката достигна до Венсан Компани, който отблизо изравни за 1:1. Домакините имаха претенции засада, но на телевизионните повторения се видя, че капитанът на гостите не в засада. В такава обаче бе Лескът, който бе пред вратаря. Радостта на „гражданите” от почетния гол бе кратка, тъй като две минути по-късно Иниеста асистира на Дани Алвеш и бразилецът оформи крайното 2:1 през куп от защитници на гостите.

(2:0 в първия мач, общ резултат 4:1)
1:0 Лионел Меси (67), 1:1 Венсан Компани (89), 2:1 Дани Алвеш (90+1)
Барселона, „Камп Ноу“
Съдия: Стефан Ланоа (Фр)
Наказан: Мартин Демикелис и мениджърът Мануел Пелегрини (Манчестър Сити)
На картон от наказание: Фернандиньо, Пабло Сабалета, Александър Коларов, Алваро Негредо (Манчестър Сити)

Барселона: 1.Виктор Валдес, 22.Дани Алвеш, 3.Жерар Пике, 18.Жорди Алба, 14.Хавиер Масчерано, 4.Сеск Фабрегас (86 - 24.Серхи Роберто), 8.Андрес Иниеста, 6.Шави, 16.Серхио Бускетс, 10.Лионел Меси, 11.Неймар (80 - 9.Алексис Санчес)
Резерви: Педро, Пинто, Бартра, Алекс Сонг, Адриано Корея
Треньор: Херардо Мартино

Манчестър Сити: 1.Джо Харт, 4.Венсан Компани , 6.Джулиън Лескът, 5.Пабло Сабалета  30'  78', 13.Александър Коларов , 8.Самир Насри (74 - 15.Хесус Навас), 7.Джеймс Милнър, 21.Давид Силва (72 - 9.Негредо), 42.Яя Туре, 25.Фернандиньо , 16.Серхио Агуеро (46 - 10.Един Джеко)
Резерви: Негредо, Джеко, Хави Гарсия, Хесус Навас, Клиши, Пантилимон, Боята
Треньор: Мануел Пелегрини