Литекс и Лудогорец направиха равенство 0:0 в мач от 26 кръг, който е последен от редовния сезон. След двубоя Лудогорец остава на върха в "А" група в 58 точки, Литекс е втори с 57, а ЦСКА е на трето място с 51. От следващата седмица започват плейофите.

Според схемата лидерът в класирането (Лудогорец) почива в първия кръг на плейофите. Вторият (Литекс) - приема №7 (Черно море), №3 (ЦСКА) - №6 ("Левски"), а №4 ("Ботев" Пловдив) играе с №5 (Локомотив Пловдив) .

Треньорът на домакините Златомир Загорчич заложи на Васил Божиков, Бодуров и Пламен Николов и Страхил Попов. В центъра на терена започнаха Симеон Славчев и Александър Цветков. По крилата действаха Джазула и Том, а напред Том и Вилмар, като карето в предни позиции често сменяше местата си. Загорчич не можеше да разчита на контузените Недялков и Армандо Ваюши.

Стойчо Стоев пусна в защита Жуниор Кайсара, Моци, Мантула и Веселин Минев. В средата на терена започнаха Златински и Светослав Дяков, а по крилата Мисиджан и Михаил Александров. Един зад друг в атака действаха Марселиньо и Роман Безяк.

Двубоят започна в изключително високо темпо с постоянни атаки към двете врати. С това напомни на срещата от есента, която Литекс спечели с 4:2 в Разград. Постепенно обаче тежкият наводнен терен попречи и на двата отбора и темпото спадна.

Още в 9 -ата минута съдията Георги Йорданов бе изправен пред трудно изпитание. Теро Мантула повали Джордан в наказателното поле, но реферът не даде дузпа за домакините. Защитникът на Лудогорец се подхлъзна и опитваше да стане, като през това време с тяло избута нападателя на ловчанлии. В 15-ата минута Лудогорец пропусна първото положение да открие резултата. Марселиньо стреля силно, Евгени Александров забави хода на топката, която обаче продължи към голлинията, но мина на милиметри покрай гредата. В 19-ата минута Безяк беше оставен непокрит на точката за изпълнение на дузпа, шутира, но Страхил Попов застана на пътя на топката. Слезд 20-ата минута положенията се разредиха. Едва в 27-ата минута Михаил Александров центрира отдясно, Мисиджан игра с глава, но от трудно положение прати топката покрай вратата. Постепенно домакините започнаха да напипват слабите места в отбраната на Лудогорец. Литекс опитваше с извеждащи дълги подавания да търси Джордан и Асприля. Това затрудняваше защитата на разградчани и само засадите спираха головите атаки на Литекс.

В началото на второто полувреме защитникът на Литекс Пламен Николов получи контузия и в 57-ата минута бе заменен от Иван Горанов. Последваха по-слаби минути, в които и двата отбора се стараеха предимно да не допуснат грешка в отбрана, отколкото да организират атаки. Стойчо Стоев извади Мисиджан и пусна Луму в 71-ата минута. До края на двубоя треньорите извършиха по още две смени, но двубоят придоби още по-предпазлив характер.

Двубоят по минути ТУК

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

lit.jpgЛитекс: 30.Евгени Александров, 13.Васил Божиков, 5.Николай Бодуров, 22.Пламен Николов (57 - 23.Иван Горанов), 16.Страхил Попов, 6.Симеон Славчев-к, 10.Юрген Джазула, 21.Александър Цветков, 70.Асприля, 8.Том (80 - Момчил Цветанов), 9.Вилмар Джордан (85 - 11.Мирослав Манолов)
Резерви: 26.Илко Пиргов, 11.Мирослав Манолов, 19.Румен Руменов, 23.Иван Горанов, 24.Петър Златинов, 33.Джамал Берберович, 77.Момчил Цветанов
Старши треньор: Златомир Загорчич

ludogorec.JPG Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 27.Козмин Моци, 4.Теро Мантула, 25.Йордан Минев, 18.Светослав Дяков-к, 23.Христо Златински, 84.Марселиньо, 7.Михаил Александров (87 - Даниел Абало), 93.Върджил Мисиджан (71 - 95.Йерун Луму), 9.Роман Безяк (80 - 11.Жуниор Кишада)
Резерви: 91.Чворович, 8.Ешпиньо, 11.Жуниор Кишада, 15.Александър Александров, 17.Даниел Абало, 20.Шоко, 95.Йерун Луму