Пирин Гоце Делчев спечели аутсайдерското дерби срещу Нефтохимик с 3:2 като домакин в мач от 26 кръг на "А" група. След успеха домакините изпревариха "шейховете" и са предпоследни с 15 точки. Нефтохимик остава на дъното с 12 точки.

Пирин можеше да поведе в резултата още в 7-ата минута, когато Марио Близнаков центрира от корнер в наказателното поле на Нефтохимик, след което Крушовски стреля с глава, но Георгиев успя да спаси. В 8-ата минута след грешка на Ивелин Янев, Борислав Хазуров получи топката, след това прехвърли защитник на Нефтохимик и вратаря Георгиев, след което на празна врата вкара за 1:0.

Нефтохимик можеше да изравни в 39-ата минута, когато Живко Петков остана сам срещу Абдиков и стреля, но вратарят на Пирин спаси. Гостите изравниха в 43-ата минута, когато Божинов центрира в наказателното поле на Пирин, където Живко Петков успя да засече топката с глава и да я прати във вратата на Абдиков.

Пирин поведе с 2:1 в 47-ата минута. След центриране в наказателното поле на Нефтохимик топката стигна до Марио Близнаков, който бе оставен непокрит и отблизо вкара за 2:1. Домакините вкара трети гол в 50-ата минута, когато Марио Близнаков получи топката в наказателното поле на Нефтохимик, след което финтира защитник на гостите и с удар покрай Георгиев направи резултата 3:1. В 56-ата минута гостите от Бургас вкараха гол, който бе отменен заради засада.

В 65-ата минута Николай Костов влезе на скорост в наказателното поле на Пирин, след което финтира Кантунчев и след съприкосновение падна. Главният съдия Георги Игнатов вдигна жълт картон на Костов за симулация.

Гостите от Нефтохимик получиха правото да изпълнят дузпа в 67-ата минута, когато Живко Петков падна в наказателното поле на Пирин след съприкосновение със защитник на домакините, а Георги Игнатов този път реши да посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Божинов в 67-та минута.

ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ - НЕФТОХИМИК 3:2
1:0 Борислав Хазуров, 1:1 Живко Петков (43), 2:1 Марио Близнаков (47), 3:1 Марио Близнаков (50), 3:2 Любомир Божинов (67-дузпа)

9 - topka.jpg ГООЛ за Пирин Гоце Делчев. Грешка на Ивелин Янев, Хазуров получи топката, след това прехвърли защитник на Нефтохимик и вратарят Георгиев, след което на празна врата вкара за 1:0.
25 - Марио Близнаков изпълни добре ъглов удар, вратарят внимаваше и спаси, а топката бе фалцирана и можеше да влезе директно във вратата
43 - topka.jpg ГООЛ за Нефтохимик, центриране на Божинов в наказателното поле, Живко Петков стреля с глава и я прати във вратата
45 - край на първото полувреме
-------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
47 - topka.jpg ГООЛ за Пирин Гоце Делчев, голмайстор Марио Близнаков. Центриране в наказателното поле на Нефтохимик, Марио Близнаков отблизо на празна врата реализира
50 - topka.jpg ГООЛ за Пирин Гоце Делчев, голмайстор Марио Близнаков. Нападателят получи топката в наказателното поле, финтира бранител и с удар покрай Георгиев реализира

56 - ОТМЕНЕН гол на Нефтохимик, за засада
67 - ДУЗПА за Нефтохимик, Живко Петков падна в наказателното поле след съприкосновение със защитник, Георги Игнатов посочи бялата точка

90 - КРАЙ НА МАЧА

ПИРИН (ГД):
83.Абди Абдиков, 2.Земфир Катунчев, 5.Любомир Гуцев, 23.Мурад Ибраим, 30.Ели Маркес, 15.Димитър Крушовски, 14.Витанов, 18.Румен Лапантов (88 - 24.Грозданов), 21.Васил Панайотов (78 - Крум Ловков), 9.Борислав Хазуров, 77.Марио Близнаков (64 - 8.Илия Карапетров)
Резерви: 33.Янев 8.Карапетров, 10.Газиев, 16.Огнян Стефанов, 22.Крум Ловков, 24.Грозданов, 26.Боянчев
Треньор: Йордан Боздански