Опашкарят Бетис победи на свой терен Хетафе с 2:0 в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион и прибави важни три точки към актива си в борбата за спасение този сезон.

Домакините се представиха много силно през първата част, като в нея вкараха и победните си попадения. В 16-ата минута бразилецът Лео Баптистао засече центриране от корнер на Салва Севия и вкара за 1:0. В 39-ата тимът на Габриел Калдерон удвои аванса си, след като Рубен Кастро вкара седмия си гол от началото на сезона. Ударът на Кастро рикошира в тялото на защитник и влетя във вратата на Жорди Кодина.

След почивката в 60-ата минута Жорди Фигерас от домакините изчисти от голлинията след удар на Хайме Гавилан. В 83-ата минута пък десният бек на тимът от Севиля Хуанфран удари греда, а до края на мача резултатът остана непроменен.

С успеха си Бетис събра 18 точки в актива си, но остава на последното място във временното класиране. Тимът от Севиля е на 8 точки от спасителния бряг. Хетафе е на 15-а позиция с 27 пункта.