Шампионът Манчестър Юнайтед срази като гост Уест Бромич с класическото 3:0 в първа среща от 29-ия кръг на английската Висша лига. Точни за успеха на „червените дяволи” бяха Фил Джоунс (34), Уейн Рууни (65) и Дани Уелбек (83). За първи път от началото на годината Юнайтед вкара три гола в един мач. Освен това отборът е в серия от 3 поредни мача със суха мрежа във Висшата лига, както и втора поредна победа в елита.

„Червените дяволи” доминираха напълно на „Дъ Хоутърнс” и напълно заслужено си тръгнаха с трите точки. В 30-ата минута Рафаел засече прекрасно центриране на Янузай, на далечната греда. Бразилецът засече топката, но Фостър и гредата спасиха домакините от попадение. Стражът на "Дроздовете" се намеси брилянтно, а топката срещна и гредата.

„Дроздовете” успяха да удържат нулевото равенство чак до 34-ата минута, когато обаче Робин ван Перси асистира на Фил Джоунс, който засече топката с глава и даде аванс на гостите. В 43-ата минута стражът на домакините Фостър спря голова атака на Юнайтед с ръка извън наказателното поле, но реферът не видя добре ситуацията и не само, че не отсъди фаул, но и спести червен картон на вратаря. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката домакините дадоха всичко от себе си, за да изравнят, но вместо това получиха нов гол в 65-ата минута, когато Уейн Рууни се възползва от пас на Рафаел и удвои преднината на Юнайтед. В 78-ата минута Гера пропусна за втори път сам срещу вратаря, след като от близка дистанция не успя да намали и принуди Де Хеа да избива топката в корнер. Крайното 3:0 в полза на „червените дяволи” пък оформи Дани Уелбек, който в 83-ата минута получи страхотно извеждащо подаване от Рууни.

С успеха си Юнайтед събра 48 точки и излезе на шесто място във временното класиране, изоставайки на 9 точки от гардския съперник Манчестър Сити, заемащ четвърта позиция. Уест Бромич остана на 17-о място с 25 пункта и само точка аванс пред опасната зона.

Уест Бромич – Манчестър Юнайтед 0:3

0:1 Фил Джоунс (34), 0:2 Уейн Рууни (65), 3:0 Дани Уелбек (83)