"Ботев" (Пловдив) победи категорично и абсолютно заслужено с 4:1 Локомотив (София) в мач от последния 26-и кръг на редовния сезон на "А" група. С два гола за успеха се отличи Феребори Доре, който вече има три на сметката си. Другото попадение за домакините бе дело на Абел Анисе, а Маркиньос пък беше точен за гостите от София.

Именно неговият гол откри резултата на стадиона на базата в Коматево. Въпреки началният натиск на домакините и тоталното превъзходство бразилецът отбеляза за 1:0 в 38-ата минута. Маркиньос получи топката в наказателното поле, успя да я запази и технично преодоля Страховяк.

В ответната атака пък кълбото срещна ръката на Гаел, но Станислав Тодоров не отсъди дузпа. Все пак усилията на "Ботев" бяха възнаградени в първата минута на добавеното време. Доре засече с глава центриране на Анисе отдясно и след лоша намеса на Галев топката пресече голлинията.

Втората част продължи както първата. "Ботев" атакуваше настоятелно и в 59-ата вече водеше заслужено. Анисе пое топката и от 23-24 метра стреля и след неубедителна намеса на стража "канарчетата" направиха 2:1. Това пречупи възпитаниците на Стефан Генов, които в 72-ата допуснаха ново попадение. Доре покачи на 3:1 на празна врата след удар на Хамза и избита Галев топка. Крайното 4:1 оформи Лукин с глава след корнер в 92-ата минута.

Победата е първа за Станимир Стоилов над колегата му Стефан Генов. А с нея пловдивчани вече имат 46 точки на четвъртото място, като изпревариха Локомотив (Пд) и Левски, които са с мач пасив. Локо (Сф) от своя страна е девети с 31 точки.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК!

"БОТЕВ" (ПД) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 4:1
0:1 Маркиньос (38), 1:1 Доре (45+1), 3:1 Анисе (58) 3:1 Доре (72), 4:1 Лукин (90+2)
  "Ботев" (Пд):1. Адам Стаховяк, 4. Серджан Лукин jalt.jpg topka.jpg, 83. Сивард Спрокел, 14. Веселин Минев, 11. Йордан Христов, 6. Алесандру Куртеан (10 Вандер Виейра - 76), 15. Абел Анисе topka.jpg, 16. Томаш Иршак, 7. Мариян Огнянов, 9. Юнес Хамза, 3. Феребори Доре topka.jpg topka.jpg
Резерви: 27. Илия Николов, 6. Алесандру Бенга, 20. Филип Филипов, 88. Георги Сърмов, 22. Ромарио Кортзорг, 10 Вандер Виейра, 19. Иван Цветков
Старши треньор: Станимир Стоилов

Локомотив (Сф): 84. Валентин Галев, 16. Камен Хаджиев, 20. Елтон дос Рейс, 8. Румен Трифонов (17. Даниел Генов 75), 6. Александър Бранеков, 5. Марко Ранджелович, 28. Маркиньос topka.jpg , 94. Азрак Махамат, 33. Том, 14. Димитър Илиев jalt.jpg (76 Раул Нгедрира - 63), 92. Гаел Нлундулу jalt.jpg (77. Петър Димитров - 46)
Резерви: 1. Божидар Митрев, 24. Илиян Гаров, 26. Иво Иванов, 17. Даниел Генов, 78. Якосонго Джиби, 77. Петър Димитров, 76 Раул Нгедрира
Старши треньор: Стефан Генов

Съдия: Станислав Тодоров