"Ботев" (Пловдив) победи трудно с 1:0 Нефтохимик при гостуването си на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен в мач от 25-ия кръг на "А" група. Срещата се игра при непрестанен дъжд и вятър, което затрудни футболистите на двата отбора да покажат най-доброто, на което са способни. Все пак избраниците на Станимир Стоилов надиграха "шейховете" и се случи очакваното - "Ботев" спечели срещата и събра актив от 43 точки, заемайки 6-ото място, на 1 зад "Левски" и Локомотив (Пловдив). "Смърфовете" играят утре двубоя си от 25-ия кръг и при успех над Черноморец ще се изкачат на 4-ата позиция с 47 точки, на 1 зад третия ЦСКА, който има 48.

Единственото попадение на мача в Сливен падна в 33-ата минута. Тогава Томас Иршак подаде към Феребори Доре, който се пребори с бранител на "шейховете" и пусна топката между краката на вратаря Костадин Георгиев за 1:0. При паса на Иршак обаче конгоанецът бе в засада и голът трябваше да бъде отменен. Имаше и други ситуации, в които съдията Иван Кирилов и асистентите му удариха рамо на "канарчетата". Едва ли обаче Станимир Стоилов и момчетата му се нуждаеха от помощ от реферите, тъй като категорично надиграха аутсайдера от Бургас и само чудото спаси селекцията на Златко Янков от загуба с по-голям резултат.

Като изключим попадението на Доре, през първото полувреме пропуски за "жълто-черните" направиха Веселин Минев, Куртеан и Бенга.

И в началото на втората част избраниците на Мъри бяха по-активни. В 51-ата минута обаче гредата спаси Нефтохимик. Тогава голмайсторът Юнес Хамза пропуска да се разпише. Таранът на "Ботев", дебютирал с 2 гола при равенството 2:2 с Лудогорец в миналия кръг, пое топката, елиминира стража на бургазлии Костадин Георгиев, но стреля право в дясната греда.

В 70-ата минута, сред купа от играчи пред Адам Стаховяк, Диян Лефтеров засече с глава центрираната топка, тя среща ръката на Абел Анисе, но съдията Иван Кирилов подминава ситуацията, въпреки че "шейховете" претендираха за дузпа.

След минималната загуба Нефтохимик вече има 19 поражения от началото на шампионата и заема предпоследното 13-о място с едва 12 точки в актива.

Мачът по минути - ТУК!

НЕФТОХИМИК - "БОТЕВ" (Пд) 0:1
0:1 Феребори Доре (33)

НЕФТОХИМИК: 90.Костадин Георгиев, 7.Николай Костов, 20.Юри Иванов, 23.Станислав Жеков, 4.Диян Лефтеров, 81.Ивелин Янев (46-5.Георги Петков), 21.Коста Янев (к), 19.Михаел Орачев, 10.Галин Димов (79-9.Даниел Стоянов), 14.Емануил Манев (24-32.Любомир Божинов), 11.Живко Петков
Резерви: 22.Пламен Колев, 5.Георги Петков, 32.Любомир Божинов, 99.Евтим Димитров, 9.Даниел Стоянов
Треньор: Златко Янков

"БОТЕВ" (Пловдив)
: 1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов (к), 6.Алесандру Бенга, 4.Серджан Лукин, 14.Веселин Минев, 16.Томас Иршак, 7.Мариян Огнянов, 8.Алесандру Куртеан (87-88.Георги Сърмов), 17.Абел Анисе, 3.Феребори Доре (66-19.Иван Цветков), 9.Юнес Хамза (90+2-22.Ромарио Кортзорг)
Резерви: 27.Илия Николов, 28.Филип Филипов, 83.Сивард Спрокел, 22.Ромарио Кортзорг, 88.Георги Сърмов, 19.Иван Цветков, 15.Луис Педро
Треньор: Станимир Стоилов