Изненадваща загуба с 0:2 допусна Монако при гостуването си на Сент Етиен от 27-ия кръг на Лига 1. Димитър Бербатов започна като резерва, но се появи в игра в 81-ата минута. Малкото оставащи време и сгъстената отбрана на домакините обаче не му позволиха поне да се разпише.

Като цяло монегаските владееха инициативата. Сент Етиен опитваше да стигне до гол чрез контраатаки. Не така обаче падна първият гол във вратата на гостите. След корнер и изчистена топка Фабиен Лемон намери кълбото от въздуха и буквално разстреля Даниел Субашич за 1:0 от около 25 метра. Вторият гол пък бе дело на Ромен Хамума в 66-ата минуа. Халфът направи самостоятелен пробив през центъра и след лоша намеса на вратаря не толкова силният му удар се оказа във вратата за 2:0.

Въпреки негативния резултат Монако продължаваше да се опитва да стигне до попадение. Клаудио Раниери все пак реши да засили атаката си, вкарвайки Димитър Бербатов в игра в 81-ата минута. Митко определено раздвижи отбора в предни позиции, но възможностите за гол липсваха.

А това означаваше трета загуба за монегаските от началото на сезона. След нея тимът остава с 56 точки, на пет зад лидера ПСЖ, който е и със среща пасив. Сент Етиен от своя страна измести временно Лил от третата позиция с 48 т. "Кучетата" обаче имат гостуване на Аячо в неделя и при успех ще се завърнат в тройката.