ЦСКА победи с класическото 3:0 Славия на стадион "Българска армия" в 25 кръг на "А" група. Головете за домакините реализираха Неманя Милисавлевич (63), Омар Косоко (79) и Тони Силва (82). Втори жълт и съответно червен картон през второто полувреме получи Цветомир Панов (Славия). След успеха ЦСКА остава на трето място с 48 точки, но вече на четири пред четвъртия "Левски" и петия Локомотив (Пловдив), който в понеделник приема Черноморец. Следващата седмица е Вечното дерби, а преди него ЦСКА влиза след успех срещу Славия, а "Левски" загуби от Локомотив София с 0:1.

Стойчо Младенов започна в защита с Апостол Попов отдясно, в центъра си партнираха Джаксън Менди, който се завърна след наказание, и Валентин Илиев, а отляво започна Фо-Поре. В центъра на терена започнаха Ивайло Чочев и Тони Силва, като Тодор Янчев остана резерва. По крилата днес започнаха Иван Стоянов и Неманя Милисавлевич, а в атака Косоко и зад него Емил Гъргоров.

Първото полувреме беше изключително слабо особено за домакините от ЦСКА, които не намериха правилен начин да стигнат до наказателното поле. "Червените" атакуваха с Косоко, Гъргоров, Иван Стоянов и Милисавлевич, но Славия показа изключително подредена и компактна игра в защита. В 9-ата минута Косоко би над вратата, а в 15-ата минута Чочев вкара гол, но беше отменен заради засада. До 20-ата минута "белите" предимно се бранеха и нямаха нито един удар към вратата на Мболи. Едва в 23-ата минута Величко Величков отправи силен удар от воле след разбъркване в наказателното поле, но Мболи закова топката до себе си. Последваха двайсетина минути на много грешки и брак в отиграванията и на двата отбора. Иван Стоянов се позагуби в "червените" редици, Гъргоров и Косоко имаха желание, но грешаха постоянно. В Славия на добро ниво се представи цялата дефанзивна част от отбора начело с македонския бранител Ристевски, както и Чавдар Янков, който помагаше на отбраната.

Стойчо Младенов направи двойна смяна в 57-ата минута. Извади Иван Стоянов и Стивън Сънди и пусна съответно Тони Силва и Борис Галчев. Влизането на Силва за пореден път раздвижи атаката на ЦСКА и логично резултатът за двайсетина минута стана 3:0. В 63-ата минута след центриране отдясно Неманя Милисавлевич пое топката в наказателното поле и с хубав удар по земя откри резултата - 1:0. Милен Радуканов реагира и извади Веселин Марчев, пускайки на негово място бившият нападател на ЦСКА Рангел Абушев. Още след първия гол Славия сякаш се предаде, а след второто попадение на ЦСКА окончателно развя бялото знаме. В 72-ата минута Менди стреля с пета в наказателното поле на Славия след задна ножица на Косоко, но цялата атракция приключи с аут. В 74-ата минута реферът Георги Йорданов изгони с втори жълт картон Цветомир Панов (Славия). В 79-ата минута ЦСКА Милисавлевич изведе Омар Косоко зад защитата на Славия, който с топовен шут разстреля Георги Петков. Три минути след това "армейците" покачиха на 3:0. Тони Силва във втори пореден мач се появява като смяна и реализира. Този път полузащитникът пое топката на границата на наказателното поле и с едно движение леко вляво и фалцов удар прати топката във вратата на Петков. До края на двубоя ЦСКА пропусна още едно положение, а Милен Радуканов пусна в игра едно от новите попълнения Тадей Апатич, както Емил Стоев.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Неманя Милисавлевич (63), 2:0 Омар Косоко (79), 3:0 Тони Силва (82)

cska.JPG

ЦСКА: 92.Райс Мболи, 19.Апостол Попов, 14.Валентин Илиев (к), 6.Джаксън Менди, 37.Джереми Фо-Поре, 4.Стивън Сънди (57 - Борис Галчев), 18.Ивайло Чочев, 20.Омар Косоко (81 - 26.Гуидо Ди Вани), 11.Неманя Милисавлевич, 73.Иван Стоянов (57 - 7.Тони Силва), 23.Емил Гъргоров
Резерви: 99.Стоян Колев, 5.Тодор Янчев, 7.Тони Силва, 8.Борис Галчев, 17.Мартин Петров, 21.Венцислав Василев, 26.Гуидо Ди Вани
Треньор: Стойчо Младенов

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 20.Радослав Димитров, 3.Величко Величков, 4.Кире Ристевски, 25.Цветомир Панов, 14.Янко Сандански, 23.Олег Шалаев (90 - 18.Тадей Апатич), 8.Чавдар Янков, 17.Веселин Марчев (63 - 7.Рангел Абушев), 33.Галин Иванов (88 - 71.Емил Стоев), 11.Радослав Василев
Резерви: 12.Емил Петров, 7.Рангел Абушев, 18.Тадей Апатич, 21.Георги Пашов, 26.Александър Дюлгеров, 71.Емил Стоев, 77.Александър Александров
Треньор: Милен Радуканов

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Георги Димитров
Жълти картони: Цветомир Панов, Радослав Димитров (Славия)
Червени картони: Цветомир Панов (Славия-74)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКA