Монако победи драматично у дома Реймс с 3:2 в първа среща от 26-ия кръг на френската Лига 1. Българският нападател Димитър Бербатов, който се възстанови от контузия, влезе като резерва в 80-ата минута, но не успя да помогне на монегаските да стигнат до трите точки. Домакините на два пъти повеждаха с голове на Валер Жермен (8) и Жереми Тулалан (63), а Принс Онианг (53, 71) изравняваше. Все пак в последните секунди Лейвин Курзава (90+5) донесе победата на монегаските.

Двубоят на „Луи II" в Княжеството започна много добре за домакините, които успяха да поведат още в 8-ата минута, когато Жоао Моутиньо асистира на Валер Жермен и последният се разписа за 1:0. До края на полувремето монегаските продължиха да имат преимущество, но не успяха да удвоят преднината си.

След почивката в 53-ата домакините допуснаха грешка в отбрана и конгоанецът Принс Онианг се възползва максимално, за да изравни – 1:1. Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като десет минути по-късно Жереми Тулалан с мощен удар от средна дистанция отново изведе домакините напред в резултата за 2:1. Футболистите на Реймс обаче не се предадоха и след нова грешка в защитата на домакините отново изравниха в 71-ата минута, когато Принс Онианг вкара за 2:2 и отново се оказа в прегръдките на своите съотборници.

В 80-ата минута италианският специалист Клаудио Раниери реши да използва и последния си коз в мача, пускайки в игра Димитър Бербатов на мястото на Валер Жермен. Четири минути след това гостите останаха в намален състав, след като алжирецът Айса Манди влезе грубо напред с бутоните в гърдите на противник и повали на земята. Последва директен червен картон за Манди и Реймс доигра мача с човек по-малко. Това оказа въздействие в последните секунди от даденото 5-минутно продължение на мача Хамес Родригес отправи удар, който се отби от гредата, след което кълбото се озова в Лейвин Курзава, който вкара победния гол за 3:2.

След успеха си Монако събра 56 точки и остава твърдо на второ място във временното класиране само на 2 пункта зад лидера ПСЖ, който е с мач по-малко. Реймс е на седма позиция с 39 пункта.

Монако - Реймс 3:2
1:0 Валер Жермен (8), 1:1 Принс Онианг (53), 2:1 Жереми Тулалан (63), 2:2 Принс Онианг (71), 3:2 Лейвин Курзава (90+5)

Монако: 1.Субашич, 6.Карвальо, 22.Абидал, 3.Курзава, 2.Фабиньо, 28.Тулалан, 8.Жоао Моутиньо, 10.Хамес Родригес, 27.Кондогбия (61 - 19.Обади), 29.Ривиер (61 - 11.Окампос), 18.Жермен (80 - 15.ДИМИТЪРБЕРБАТОВ)
Треньор: Клаудио Раниери

Реймс: 30.Пласид, 3.Синьорино, 22.Такалфред, 25.Уебер, 23.Манди, 24.Гисолфи (68 - 20.Айте), 17.Албек, 8.Онианге, 4.Криховяк, 7.Одаир Фортес (85 - 15.Туран), 18.Курте (66 - 14.Шарбоние)
Треньор: Хубер Фурние