Надпреварата в "А" група бе подновена с автогол и победа на Пирин (Гоце Делчев) над Черно море. На своя стадион неврокопчани надделяха с 1:0 над тима на Георги Иванов в първи мач от 24 кръг на родния шампионат. Единственото попадение в срещата падна през втората част и бе дело на бранителя на Черно море Александър Александров, който вкара топката в собствената си врата.

Първото полувреме бе оскъдно откъм голови положения. Двата тима се надлъгваха, а играта бе главно в центъра на терена. Запомниха се единствено грубите действия на домакините срещу нападателя Бакари. Логично първата част завърши без гол и двата отбора оставиха всичко за вторите 45 минути.

След скучни първи 20 минути най-после се случи нещо интересно, което да отвори мача. В 69-ата минута Любомир Витанов напредна от дясно по атаката на Пирин и центрира в наказателното поле към Васил Панайотов. Последният се хвърли самоотвержено, но не можа да играе с топката, а в опита си да изчисти Александър Александров вкара топката в собствената си врата, като промуши топката между краката на вратаря Китанов.

Попадението изнерви гостите, които започнаха да действат по-грубо. Смените на Гонзо и опитите за промяна на резултата не доведоха до успех. В крайна сметка Пирин (Гоце Делчев) се поздрави с победата и трите точки.

Успехът за тима на Йордан Боздански е първи в последните 6 мача от "А" група, а него те събраха 12 точки и се отлепиха от последното място поне за 24 часа. Черно море продължава да бъде в първата седмица, заемайки 6-о място с 40 точки.

24- Васил Панайотов стреля, но над вратата
30- Божилов навлезе в наказателното поле, центрира към Бакари, но бранител на Пирин изчисти в корнер

54- Газиев опита удар от фаул, но топката излезе в аут
69-topka.jpg ГОЛ ЗА ПИРИН!!! Витанов центира от дясното крило, в опита си да изчисти топката Александър Александров мушна топката между краката на своя вратар Китанов - 1:0!
90- 4 минути продължение

ПИРИН (ГД): 83. Абди Абдиков, 2. Зефир Катунчев, 5. Любомир Гуцев, 7.Костадин Башов (80- 9. Борислав Хазуров), 14. Любомир Витанов, 18.Румен Лапантов, 21. Васил Панайотов (88- 8.Илия Карапетров), 23.Мурат Ибраим, 30.Ели Маркес, 77. Марио Близнаков, 10. Мартин Газиев
Резерви: 33. Костадин Янев, 8.Илия Карапетров, 9. Борислав Хазуров, 15. Димитър Крушовски, 16. Огнян Стефанов, 22. Крум Ловков, 24.Живко Грозданов
Треньор: Йордан Боздански

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 25. Александър Александров, 6. Кирил Котев, 91. Живко Атанасов, 4.Михаил Венков, 8. Едмилсон Бергонси (46- 7.Бекир Расим), 3. Даниел Георгиев (62- 28. Александър Попов), 10.Тодор Паланков, 17. Иван Коконов, 14.Георги Божилов, 9. Бакари
Резерви: 1.Ник Дашев, 5. Стефан Станчев, 24. Слави Сталев, 7.Бекир Расим, 99. Атанас Илиев, 19.Мартин Костадинов, 28. Александър Попов
Треньор: Георги Иванов