Пореден червен картон реши мач от елиминациите в Шампионската лига. Такива са коментарите на фенове и специалисти след първия осминафинал от Шампионската лига Арсенал - Байерн (0:2).

Полският вратар на "артилеристите" Войчех Шчесни остави тима си с човек по-малко в 37-ата минута и въпреки, че Давид Алаба пропусна отсъдената дузпа, Арсенал впоследствие загуби. Припомняме, че преди това пък Йозил пропиля удар от бялата точка.

На повторенията се вижда, че вратарят на "топчиите" фаулира Ариен Робен и му пречи да завърши атаката.

Оттук обаче започват дискусиите затова дали топката е по посока на вратата или отива встрани, което не е основание за червен картон. Правилникът е категоричен - когато топката отива встрани, реферът няма право да изгони извършилия нарушението. Трябва обаче да припомним и един друг факт. През второто полувреме беше подмината 100-процентова дузпа за Байерн.