Атлетико (Мадрид) оглави класирането в Примера дивисион след победа с класическото 3:0 у дома над Валядолид в мач от 24-ия кръг.

Попаденията за успеха на "дюшекчиите" вкараха Раул Гарсия в 3-ата минута, Диего Коща в 4-ата и Диего Годин в 74-ата.

Така Атлетико събра 60 точки и има с 3 повече от Барселона и Реал (Мадрид). От 21:00 часа тази вечер каталунците приемат Райо Валекано и се очаква да се изравнят с "дюшекчиите". Реал (Мадрид) пък играе утре - гостуване на Хетафе от 18:00 часа.

Изразителната победа над Валядолид за Диего Симеоне и играчите му идва само четири дни преди голямото изпитание преди тима - гостуването на Милан в първия 1/8-финал в Шампионската лига.

Както е известно, в миналия кръг Атлетико (Мадрид) изненадващо загуби с 0:2 от Алмерия, но днес не допусна нова издънка и с бързи два гола отказа съперника. Още до 4-ата минута резултатът беше 2:0 след голове на Раул Гарсия и Диего Коста. Двамата вече имат 40 попадения този сезон.  Диего Коща е с 26 на сметката си, а Раул Гарсия има 14.

Точен за крайното 3:0 беше Диего Годин в 74-ата минута.

Атлетико (Мадрид) – Валядолид 3:0
1:0 Раул Гарсия (3), 2:0 Диего Коста (4), 3:0 Диего Годин (74)

21:00 ч.
Барселона – Райо Валекано (ТВ +, Филм + HD)
18:00 ч.
Хетафе – Реал (Мадрид) (ТВ +, Филм + HD)
Баланс: 19 мача, 5 победи за Хетафе, 2 равенства, 12 победи за Реал (Мадрид)
16.02.14
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Еспаньол (ТВ +)
Баланс: 157 мача, 67 победи за Атлетик (Билбао), 30 равенства, 60 победи за Еспаньол