Манчестър Юнайтед победи без проблеми Кардиф с 2:0 в мач от 23-ия кръг на английската Висша лига. Въпреки успеха “червените дяволи” продължават да са чак на осмо място във временното класиране с 40 точки.

Дебют за шампионите записа новото попълнение Хуан Мата, който бе титуляр и игра до 85-ата минута. Испанският халф, привлечен от Челси за рекордните за Юнайтед 37 милиона паунда, се включи добре за състава на Дейвид Мойс.

Отлично завръщане в игра след продължително отсъствие заради контузии направиха звездите на домакините Робин ван Перси и Уейн Рууни. Холандецът откри резултата още в 6-ата минута. Именно Рууни смени голмайстора в 63-ата минута под бурните овации на пълния “Олд Трафорд”.

Ашли Йънг заби втория гол в 59-ата минута. Овации от трибуните имаше и за мениджъра на Кардиф. Както е известно, Оле Гунар Солскяр е любимец на местната публика. Норвежецът изкара 11 години като футболист на "червените дяволи". После беше и треньор на резервите на Юнайтед, преди да се завърне в родината си начело на Молде. Солскяр се просълзи при великото посрещане, което му устроиха феновете. После се снима с талисмана на отбора.

Норич и Нюкасъл пък извъртяха скучно 0:0. Головите положения пред двамата вратари Руди (на домакините) и Крул (на гостите) се брояха на пръсти. “Канарчетата” и “свраките” завършиха мача с по 10 души, след като Брадли Джонсън и Лоик Реми бяха изгонени с директни червени картони в 82-ата минута.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
28.01.14
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Кардиф 2:0
1:0 Робин ван Перси (6), 2:0 Ашли Йънг (59)
28.01.14
21:45 ч.
Норич - Нюкасъл 0:0
28.01.14
21:45 ч.
Саутхемптън - Арсенал 2:2

1:0 Хосе Фонте (21), 1:1 Оливие Жиру (47), 1:2 Санти Касорла (52), 2:2 Адам Лалана (54)
28.01.14
21:45 ч.
Суонзи - Фулъм 2:0
1:0 Джонджо Шелви (61), 2:0 Чико Флорес (76)
Ливърпул - Евертън 4:0
1:0 Стивън Джерард (21), 2:0 Даниел Стъридж (33), 3:0 Даниел Стъридж (35), 4:0 Луис Суарес (50)
29.01.14
21:45 ч.
Астън Вила - Уест Бромич
Баланс: 139 мача, 63 победи за Астън Вила, 31 равенства, 45 победи за Уест Бромич
29.01.14
21:45 ч.
Съндърланд - Сток Сити
Баланс: 131 мача, 61 победи за Съндърланд, 31 равенства, 39 победи за Сток Сити
29.01.14
21:45 ч.
Челси - Уест Хям (Нова Спорт, Нова Спорт HD)
Баланс: 88 мача, 37 победи за Челси, 17 равенства, 35 победи за Уест Хям
29.01.14
21:45 ч.
Тотнъм - Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 129 мача, 48 победи за Тотнъм, 31 равенства, 50 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.