Манчестър Сити демонстрира класа и се спаси от сензационна загуба на своя "Етихад Стейдиъм", стигайки до победата с 4:2 над Уотфорд. "Гражданите" изоставаха с 0:2 до 60-ата минута, но благодарение на Серхио Агуеро, който изригна с хеттрик, се добраха до обрата и крайния успех, класирал ги на 1/8-финалите за Купата на Англия.

Заемащият 15-ото място в Чемпиъншип Уотфорд поведе изненадващо с 2:0 още преди да е минал половин час игра. В 21-ата минута Фернандо Форестиери наказа Костел Пантилимон - 0:1. В 29-ата Трой Дийни удвои за гостите, които удържаха преднината си до 60-ата минута. Тогава Агуеро намали на 1:2. Стражът Джонатан Бонд спаси удар на Джеко, но аржентинецът довкара топката в опразнената врата. Това бе 23-и гол за звездата на Сити от началото на сезона.

"Гражданите" още повече увеличиха оборотите, като в предни позиции играеха Един Джеко, Агуеро, Стеван Йоветич и Хесус Навас. Усилените атаки доведоха до изравняване на резултата в 79-ата минута. Агуеро вкара за 2:2 с неспасяем изстрел с левия крак.

В 87-ата минута Александър Коларов донесе пълния обрат за Сити - 3:2. Сръбският национал стреля от над 30 метра, а Бонд не се намеси добре и позволи топката да мине под плонжа му.

Веднага след това Икечи Аня от Уотфорд пропусна да изравни, а в добавеното време Агуеро оформи своя хеттрик, след като засече с глава центриране на Навас и прати "гражданите" на 1/8-финал за ФА Къп.

17:30 часа: Челси – Сток Сити

* Заб. С удебелен шрифт са отборите, продължаващи към 1/8-финалите, а при равенствата ще има преигравания.