Виляреал победи у дома Алмерия с 2:0 в среща от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион и излезе на четвърто място във временното класиране.

„Жълтата подводница” поведе с ранен гол на нигерийския национал Икечукво Уче (3), който се възползва от извеждащо подаване на мексиканеца Джовани дос Сантос. Домакините продължиха да доминират, но нови попадения до края на първата част не паднаха.

След почивката картината на терена не се промени, но Виляреал стигна до втори гол едва в самия край на мача чрез Бруно (87-дузпа), който оформи крайното 2:0. До края на мача гостите от Алмерия не успяха да стигнат поне до почетно попадение.

След успеха си Виляреал събра 37 точки измести от четвъртата позиция Атлетик (Билбао), който е с мач по-малко. Алмерия е на 17-а позиция с 19 пункта.

Бетис – Реал (Мадрид) 0:5
0:1 Кристиано Роналдо (10), 0:2 Гарет Бейл (25), 0:3 Карим Бензема (45+1), 0:4 Анхел ди Мария (62), 0:5 Алваро Мората (90)
18.01.14
19:00 ч.
Елче – Райо Валекано 2:0
1:0 Едул Албакар (19-дузпа), 2:0 Хави Маркес (79)
Хетафе – Реал Сосиедад 2:2
 0:1 Иманол Игирече (4), 0:2 Иманол Игирече (16), 1:2 Чиприан Марика (28), 2:2 Педро Леон (52)
19.01.14
18:00 ч.
Виляреал – Алмерия 2:0
1:0 Икечукво Уче (3), 2:0 Бруно (87-дузпа)
Атлетико (Мадрид) – Севиля (F +)
Баланс: 139 мача, 53 победи за Атлетико (Мадрид), 44 равенства, 42 победи за Севиля
20.01.14
23:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Валядолид
Баланс: 83 мача, 37 победи за Атлетик (Билбао), 23 равенства, 23 победи за Валядолид
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.