Атлетик (Билбао) размаза у дома Алмерия с 6:1 в среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион и се утвърди на четвъртата позиция във временното класиране.

Баските започнаха вихрено и взеха комфортен аванс още в началото с попадения на Микел Рико (6) след пас на Адуриц и Андер Ерера (11) след асистенция на Сусаета, който подаде и за гола на Аймерик Лапорте (30), направил резултата класически 3:0. До края на първата част андалусци върнаха едно попадение чрез Елдер Барбоса (34) за 3:1.

След почивката домакините довършиха съперника с нови три гола, дело на Аритц Адуриц (52), възползвал се от пас на Муниаин, и Ибай Гомес (68, 87-дузпа), който получи подаване от Андер Ерера за първото си попадение, а след това оформи крайното 6:1 след изпълнение от бялата точка.

Така баските се върнаха на пътя на победата след две поредни загуби и прекъснаха поредица на Алмерия от 7 срещи без загуба във всички надпревари – 3 успеха и 4 равенства.

С успеха си баските събраха 36 точки и се утвърдиха на четвъртото място във временното класиране. Алмерия остава на 14-а позиция с 19 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 19 КРЪГ
10.01.14
22:00 ч.
Гранада - Валядолид 4:0
1:0 Джейсън Мурильо (12), 3:0 Рико (22,55), 4:0 Юсеф Ел Араби (78)
11.01.14
17:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Алмерия 6:1
1:0 Микел Рико (6), 2:0 Андер Ерера (11), 3:0 Аймерик Лапорте (30), 3:1 Елдер Барбоса (34), 4:1 Аритц Адуриц (52), 5:1 Ибай Гомес (68), 5:1 Ибай Гомес (87-дузпа)
Атлетико (Мадрид) - Барселона (F+ Булсатком, F+ Булсатком HD
Баланс: 152 мача, 52 победи за Атлетико Мадрид, 34 равенства, 66 победи за Барселона