"Левски" победи Черноморец с 2:0 в мач от 22 кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Георги Аспарухов" под ръководството на съдията Иван Кирилов. На полувремето резултатът бе 0:0, а Ларсен Туре (52) и Димитър Макриев (65) реализираха двете попадения.

След успеха "сините" излязоха на четвърто място с 40 точки. Лидерите Литекс и Лудогорец (с мач по-малко) имат по 47 точки, третият Локомотив Пловдив е с 41. "Левски" е на четвърто място с 40 точки, петият "Ботев" Пловдив и шестият ЦСКА имат по 49. Черно море затваря първата седмица с 37 точки.

Треньорът на "Левски" Антони Здравков направи няколко промени в стартовия състав с оглед на по-лекия съперник и предстоящия на 19 декември осминафинал-реванш за Купата на България с ЦСКА. На вратата цзастана Пламен Илиев, отдясно в защита излезе Мулдер, в центъра Алехандро Перес и Даниел Димов, а отляво - Нуно Пинто. В средата на терена започнаха Гаджев, Старокин и Ларсен Туре, а напред Гари Родригес, Борислав Цонев и Димитър Макриев.

Първото полувреме премина с превес на "Левски", но и не лоша игра на гостите от Бургас. "Акулите" се прибраха в своята половина още след 5-ата минута, когато започнаха атаките на домакините. В 9-ата минута Ник Дашев изби удар с една ръка на Ларсен Туре. В 28-ата минута Манзоро стреля към вратата на Пламен Илиев, но Алехандро Перес изчисти малко преди голлинията. В 40-ата минута Димитър Макриев стреля с глава и изпусна най-чистото положение, като прати топката покрай вратата. През първата част домакините организираха атаки, но като че ли Борислав Цонев и Макриев не затрудняваха кой знае колко защитата на гостите. Добри думи от състава на Черноморец заслужават Баламанджи и Манзоро.

В 52-ата минута Ларсен Туре изведе "Левски" напред в резултата. Мулдер отдясно центрира и Туре с удар по земя извън наказателното поле прати топката във вратата на Ник Дашев. В 65-ата минута "сините" поведоха с 2:0. Макриев намери с едно подаване надясно Гари Родригес, който му върна вече в наказателното поле и нападателят без никакви проблеми удвои. Антони Здравков извади добре игралия Туре и вкара в игра Мирослав Иванов, а малко след това Мулдер напусна за сметка на Пламен Димов. До края на двубоя темпото на игра значително спадна, извършиха се няколко смени и "Левски" запази без проблеми успеха си.

Двубоят по минути ТУК

"ЛЕВСКИ" - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0
1:0 Ларсен Туре (52), 2:0 Димитър Макриев (65)

„ЛЕВСКИ“: 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер (80 - 35.Пламен Димов), 5.Алехандро Перес, 25.Даниел Димов, 28.Нуно Пинто, 45.Владимир Гаджев (к), 6.Орлин Старокин, 59.Ларсен Туре (68 - 20.Мирослав Иванов), 18.Борислав Цонев (86 - 22.Илиян Йорданов), 11.Гари Родригес, 7.Димитър Макриев
Резерви: 1.Горан Блажевич, 55.Йордан Милиев, 35.Пламен Димов, 26.Христо Попадиин, 20.Мирослав Иванов, 22.Илиян Йорданов, 9.Цветан Генков
Треньор: Антони Здравков

2_8.jpgЧерноморец: 1.Ник Дашев, 3.Траян Траянов, 20.Яни Пехливанов, 44.Венелин Филипов, 25.Крум Стоянов, 23.Чико Гомес, 15.Ванчо Траянов (к) (79 - 26.Николай Павлов), 30.Лъчезар Балтанов (70 - 8.Милен Гамаков), 13.Наджиб Амари, 14.Жереми Манзоро (87 - Петър Атанасов), 94.Жозуе Баламанджи
Резерви: 88.Свилен Нотев, 8.Милен Гамаков, 10.Маркиньо, 24.Мартин Кавдански, 26.Николай Павлов, 90.Петър Атанасов
Треньор: Димитър Димитров-Херо

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Иван Кирилов
ЖЪлти картони: Алехандро Перес ("Левски"); Траян Траянов, Лъчезар Балтанов, Жереми Манзоро (Черноморец)