Олимпиакос надви Андерлехт с 3:1 в мач от група “Ц” на Шампионската лига. Домакините поведоха в 34-ата минута, когато ветеранът Хавиер Савиола – Заека порази мрежата зад Силвио Прото – 1:0. Гостите обаче изобщо не се смутиха от екзалтираната публика на “Георгиос Караискакис”. В 39-ата минута защитата на Олимпиакос сбърка фатално.

От гафа се възползва по най-добрия начин Саша Клестан, който хладнокръвно изравни. В 49-ата минута Шейху Куяте спъна в наказателното поле Савиола – дузпа! Реферът показа и втори жълт картон на защитника и гостите трябваше да довършат мача с човек по-малко. Потърпевшият изпълни слабо дузпата и стражът Прото изби шута. Само 8 минути по-късно Заека се реваншира за пропуска си, като се разписа за 2:1. Фустер би от границата на пеналта, а Савиола само подложи крака си, за да промени траекторията на топката и да я забие под гредата.

20 минути преди края Фабрис Н’Сакала събори Владимир Вайс в наказателното поле и получи жълт картон, а съдията Волфганг Щарк даде втора дузпа за Олимпиакос. Вайс изпълни наказателния удар, но Силвио Прото отново спаси. Две минути преди края Н’Сакала получи втори жълт картон и беше отстранен от игра
.
В 5-ата минута на добавеното време Прото фаулира Вайс в наказателното си поле и беше отстранен от игра. Съдията Щарк отсъди трета дузпа за домакините, а тъй като гостите бяха направили трите си смени на вратата застана нападателят Александар Митрович. Въпреки че усети ъгъла, той не успя да спаси удара от бялата точка на резервата Алехандро Домингес.

С този успех Олимпиакос завърши на второ място в групата и за първи път от сезон 2009/10 ще играе на 1/8-финал в Шампионската лига.

Олимпиакос – Андерлехт 3:1
1:0 Хавиер Савиола (34), 1:1 Саша Клиещан (39), 2:1 Хавиер Савиола (58), 3:1 Алехандро Домингес (90-дузпа)

Оolimp.jpgлимпиакос: Роберто, Леандро Салинно, Константинос Манолас, Димитриос Сиовас, Хосе Холебас, Андреас Самарис, Пауло Мачадо (53-Владимир Вайс), Хавиер Савиола (61-Алехандро Домингес), Жоел Кембъл, Майкъл Олайтан

1_23.jpgАндерлехт: Силвио Прото, Антони ванден Боре (73-Франк Ачеампонг), Шейху Куяте, Шансел Мбемба, Фабрис НСакала, Гийом Жил, Лука Миливоевич (53-Брам Нуйтинк), Саша Клиещан, Анди Нахар, Денис Прает (83-Юри Тилеманс), Александар Митрович