Бенфика победи Пари Сен Жермен с 2:1 в мач от група “Ц” на Шампионската лига. Гостите започнаха надъхано и атаките им към вратата на Артур бяха по-опасни. Френският тим успя да поведе в 37-ата минута. Пасторе центрира отляво в наказателното поле, оставеният непокрит от защитниците на Бенфика Единсон Кавани не можа да нанесе удар. На далечната греда топката беше посрещната от Камара, който я върна пред голлинията. Оттам вече уругваецът нямаше как да сгреши и порази празната врата за 0:1. Това подейства като шок за “орлите”, които се вдигнаха да изравняват.

Секунди преди почивката Силвио беше спънат в пеналта от Камара и съдията Марк Клатенбърг побърза да посочи “бялата точка”. Родриго Лима хладнокръвно вкара дузпата за 1:1. В 58-ата минута домакините направиха обрата пълен. Перейра нахлу по лявото крило и центрира, Камара се опита да избие топката, но точно на пътя на Николас Гайтан. Халфът довкара в мрежата за 2:1.
Бенфика е в серия от 9 мача без поражение у дома - 8 поредни победи и 1 равенство с Олимпиакос.

Бенфика – ПСЖ 2:1
0:1 Единсон Кавани (37), 1:1 Лима (45-дузпа), 2:1 Николас Гайтан (58)

______________.jpgБенфика: Артур Мораеш, Макси Перейра, Луизао, Есекил Гарай, Силвио, Любомир Фейса, Неманя Матич, Енцо Перес, Николас Гайтан (77-Миралем Сюлеймани, Лазар Маркович (69-Иван Кавалейро), Лима

psg.jpgПСЖ: Салваторе Сиригу, Калифа Траоре, Маркиньос, Зумана Камара, Лукас Диние, Тиаго Мота (61-Блез Матуиди), Адриан Рабио, Лукас Моура, Хавиер Пасторе, Жереми Менез, Единсон Кавани (61-Есекил Лавеци)