ЦСКА победи много трудно Пирин Гоце Делчев с 2:0 на стадион "Българска армия". Головете реализираха влезлите като резерви през второто полувреме Мамади Сидибе (56) и Ивайло Чочев (70). След успеха "червените" събраха 38 точки, колкото имат "Ботев" (Пловдив) и Локомотив (Пловдив). В класирането след 21 кръг води Лудогорец с 47 точки, пред Литекс с 46, трети е "Ботев" с 38, Локомотив Пловдив също с 38, ЦСКА е пети с 38, "Левски" остана на шесто място с 37, а първата Черно море затваря първата седмица с 34 точки.

Стойчо Младенов заложи на доста различен състав, като даде почивка на част от титулярите. На вратата за първи път от доста време застана Райс Мболи, който смени Томас Черни. В защита отдясно излезе Венцислав Василев, в средата играха Валентин Илиев и Ангел Грънчов (на мястото на Джаксън Менди), а Апостол Попов действаше като ляв бек, заменяйки наказания Жереми Фо-Поре. В средата започнаха Браян Хауърд (на мястото на Чочев) и Тодор Янчев. По крилата излязоха Милисавлевич и Омар Косоко (на мястото на Марсиньо), а напред Мартин Петров и Емил Гъргоров.

Домакините започнаха активно с желание да вкарат ранен гол, но направиха няколко пропуска. В 10-ата минута Мартин Петров нахлу отдясно в наказателното поле, но вратарят Юсев пресече паса му. В 16-ата минута Гъргоров направи най-големия пропуск. Халфът не успя да реализира от границата на малкото наказателно поле след пас на Омар Косоко отдясно. Последва опасен удар на Валентин Илиев с глава след центриране на Валентин Илиев. Дотук бяха сериозните атаки и пропуски на "червените". След това апатия обзе играта на ЦСКА и полека-лека Пирин Гоце Делчев поизравни играта. Милисавлевич игра под нивото си, както и Гъргоров. Омар Косоко показа желание, игра добре по крилото, но в завършващата фаза не успяваше да намери правилно решение.

В началото на второто полувреме Стойчо Младенов извади Мартин Петров и Омар Косоко и вкара в игра Марсиньо и Мамади Сидибе. Смените дадоха резултат и в 56-ата минута Сидибе откри резултата. Емил Гъргоров пое добре топката в наказателното поле и стреля, но вратарят Юсев изби. Бадема отново получи, но този път подаде към Сидибе, който от няколко метра реализира. Последва любопитна ситуация в наказателното поле на ЦСКА. Браян Хауърд изби топката с шпагат от крака на играч на Пирин Гоце Делчев. Гостите претендираха за дузпа, но съдията Мартин Александров не посочи бялата точка. При повторенията се видя, че английският халф наистина играе с топката, но и закача крака на противника. В 65-ата минута Милисавлевич отстъпи мястото си на терена на Ивайло Чочев. В 70-ата минута халфът вкара за 2:0. Чочев отне топката от Васил Панайотов пред наказателното поле, напредна няколко метра и с удар по земя я прати във вратата. До края на двубоя Марсиньо отправи хубав удар в 80-ата минута.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - ПИРИН ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ 2:0
1:0 Мамади Сидибе (56), 2:0 Ивайло Чочев (70)

cska.JPG
ЦСКА: 72.Райс Мболи, 21.Венцислав Василев, 19.Апостол Попов, 14.Валентин Илиев, 25.Ангел Грънчов, 5.Тодор Янчев, 15.Браян Хауърд, 20.Омар Косоко (55 - 7.Мамади Сидибе), 11.Неманя Милисавлиевич (65 - 18.Ивайло Чочев), 23.Емил Гъргоров, 17.Мартин Петров (55 - 10.Марсиньо)
Резерви: 99.Стоян Колев, 7.Мамади Сидибе, 10.Марсиньо, 16.Петър Витанов, 18.Ивайло Чочев, 45.Григор Долапчиев, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Стойчо Младенов

ПИРИН (Гоце Делчев): 59.Ангел Юсев, 3.Димитър Пиргов, 5.Любомир Гуцев, 22.Антон Киров (77 - Илия Карапетров), 6.Атанас Фиданин, 19.Мартин Газиев (85 - 30.Иван Стоянов), 21.Васил Панайотов, 8.Михаил Лазаров, 7.Костадин Башов (90 - 26.Боянчев), 10.Веселин Марчев, 77.Марио Близнаков
Резерви: 83.Абди Абдиков, 15.Илия Карапетров, 20.Драги Коцев, 23.Мурад Ибрахим, 26.Боянчев, 30.Иван Стоянов, 88.Георги Петров
Треньор: Костадин Ангелов

Стадион: Българска армия
Съдия: Мартин Александров
Жълти картони: Антон Киров (Пирин Гоце Делчев)