Локомотив и "Ботев" направиха безлично равенство 0:0 в дербито на Пловдив от 21 кръг на "А" група. Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в парк "Лаута". След срещата и двата тима събраха по 38 точки, а толкова може да има и ЦСКА, ако победи Пирин Гоце Делчев.

Очакваното зрелище между пловдивските грандове не се получи. Вместо това феновете станаха свидетели на изключително лош терен, приличащ на кална нива, много фаулове, жълти картони и малко голови положения. Единствено в началото на дербито "смърфовете" направиха няколко атаки, с което се изчерпаха головите им положения. Ако за Локомотив (Пловдив) равенството може да се приеме като приемливо, скъпата селекция на Станимир Стоилов, огромният бюджет и цели на "Ботев" (Пловдив) за нещо значимо не получиха доказателство на терена.

Треньорът на домакините Александър Станков заложи на стартов състав без изненади, като не можеше да използва Пламен Крачунов и Станислав Маламов. Мартин Камбуров и Здравко Лазаров поведоха атаката, а зад тях играха Илиадис, Аймен Белаид, Аласан Ндайе и Тижани Белаид.

Станимир Стоилов не посмя да пусне Тодор Неделев и Мариян Огнянов, които останаха резерви. В защита излязоха познатите четирима - Йордан Христов, Грънчаров, Спрокел и Веселин Минев. В средата на терена си партнираха Томаш Иршак и Георги Сърмов, пред тях Ромарио, Вандер и Анисе. Сам на върха на атаката започна Иван Цветков.

В първите минути Локомотив Пловдив имаше превес, като създаде няколко опасни атаки. В 7-ата минута Мартин Камбуров можеше да открие резултата, но Адам Стаховяк спаси. Последва опасно положение и пред вратата на "смърфовете", но бе маркирана засада на Бобан Грънчаров. В 34-ата минута Здравко Лазаров стреля хубаво от пряк свободен удар, но на сантиметри над гредата. В 36-ата минута футболистите и на двата отбора за първи път се поддадоха на напрежението. Илиадис и Вандер паднаха на земята, след което се спречкаха. Всички играчи се скупчиха на едно място, а съдията Николай Йорданов разреши спора с четири жълти картона. През първото полувреме лидерите и на двата тима се скриха и не поведоха отборите си. Камбуров и Здравко Лазаров, както и Иван Цветков не успяха да се откроят над останалите. Домакините от Локомотив бяха с една идея по-настоятелни и играеха с желание, докато "канарчетата" не изпъкнаха с нещо интересно.

В началото на второто полувреме Анисе пропусна най-удобното положение за "жълто-черните". Футболистът стреля от точката за изпълнение на дузпа, но топката мина покрай левия страничен стълб. В следващите двайсетина минути темпото спадна, футболистите повече търсеха единоборства и като че ли се страхуваха да атакуват, за да не сгрешат. Александър Станков първи направи смяна, извади Здравко Лазаров и пусна Дани Кики. Станимир Стоилов отговори със смяна Иван Цветков за Мариян Огнянов. Малко след това Мъри извади Вандер и вкара Тодор Неделев. Любимецът на "жълто-черната" публика изигра последното си пловдивско дерби, след като през януари ще замине за Майнц 05. До последния съдийски сигнал и двата отбора не посмяха да погледнат към вратите и равенството 0:0 се запази.

Двубоят по минути ТУК

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - "БОТЕВ" (ПЛОВДИВ) 0:0

Локомотив (Пловдив): 12.Йордан Господинов, 7.Йордан Тодоров, 33.Александър Тунчев, 5.Константинос Казнаферис (80 - 91.Крис Гади), 87.Диего Фераресо, 22.Аласан Н`Дайе, 20.Тижани Белаид, 75.Аймен Белаид, 28.Стелиос Илиадис, 77.Здравко Лазаров (69 - 9.Дани Кики), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Кирил Акалски, 3.Валери Георгиев, 88.Георги Стефанов, 18.Асен Георгиев, 17.Костадин Марков, 91.Крис Гади, 9.Дани Кики
Треньор: Александър Станков

2_13.jpg“Ботев” (Пловдив): 1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 5.Бобан Грънчаров, 83.Сивард Спрокел, 14.Веселин Минев, 88.Георги Сърмов, 16.Томаш Иршак, 17.Абел Анисе, 10.Вандер Виейра (79 - 8.Тодор Неделев), 19.Иван Цветков (72 - 7.Мариян Огнянов), 22.Ромарио Кортзорг (90+1 - 9.Луис Педро)
Резерви: 33.Росен Андонов, 71.Борис Галчев, 3.Елведин Джинич, 9.Луис Педро, 7.Мариян Огнянов, 8.Тодор Неделев, 26.Луис Енрике
Треньор: Станимир Стоилов

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Стелиос Илиадис, Аймен Белаид, Здравко Лазаров, Аласан Ндайе (Локомотив Пловдив); Георги Сърмов, Вандер, Ромарио, Мариян Огнянов ("Ботев")