С два гола на Тихомир Кънев и един на Красен Трифонов Локомотив (Горна Оряховица) надви с 3:1 Бдин (Видин) в изтеглен мач от 15-ия кръг и завършиха полусезона в Северозападната “В” група с шест поредни победи.

Срещата започна с натиск на “железничарите”, но в 9-ата минута вратарят им Александър Димов сбърка при изнасянето на топката. Последва силен удар от движение на видински футболист, при който кълбото срещна разперената встрани от тялото ръка на Красен Славчев на метър навътре в наказателното поле. Прецизно ръководилият двубоя рефер Георги Давидов моментално отсъди дузпа, но Димов се реабилитира и отрази изстрела от бялата точка на Николай Боянов.

Локомотивци направиха няколко добри атаки, но завършващите подавания не се получиха, а ударите от дистанция минаха встрани от целта. Така дойде 26-ата минута, в която Красен Трифонов центрира от фланга, Явор Генчев нанесе удар, Тихомир Кънев подложи глава и между краката на вратаря на Бдин откри резултата 1:0. До почивката Боянов с глава можеше да изравни за гостите, а Балъков и Кънев да покачат разликата в полза на домакините.

След паузата видинчани изнесоха пресата си дълбоко в половината на горнооряховци и сполучливо им пречеха да организират атаките си. Шанс се откри пред Балъков, но вратарят на видинчани успя да хване топката пред краката му. В 71-ата минута Любо Генчев подаде на брат си Явор, но ударът на последния мина над целта. Така дойде 78-ата минута, в която отбраната на Локомотив не се намеси добре при статично положение и Станислав Георгиев изравни – 1:1.

180 секунди по-късно сбърка пък защитата на гостите, която не се ориентира и с бързо изпълнение на странично хвърляне Красен Трифонов изведе Йордан Петров сам срещу вратаря. Капитанът на домакините бе свален във вратарското поле от застигналия го Любенов и реферът за втори път посочи бялата точка в мача, а нарушителят получи червен картон. Тишо Кънев вкара отсъдената дузпа за 2:1, като това бе 27-ото му попадение с черно-бялата фланелка.

Точен за крайното 3:1 в 90-ата минута беше Красен Трифонов, който се озова сам срещу вратаря на Бдин, залъга го и със силен изтрел го наказа.

След шестата поредна победа Локо (ГО) събра 36 точки и оглави класирането преди останалите мачове от 15-ия кръг. Локомотив (Мездра) има 35 точки, Етър е с 32, а "Ботев" (Луковит) има 31.

Съставът на Локо (ГО): Димов, Панайотов, Стефанов, Славчев, Пенев, Петров (88 М. Иванов), Л. Генчев, Балъков (72 Димитров), Кр. Трифонов (90+1 Л. Русев), Яв. Генчев, Кънев.