Евертън и Ливърпул завършиха 3:3 в зрелищен мач. Мърсисайдското дерби беше част от 12 кръг на Висшата лига. Това беше трето поредно равенство за „карамелите“ в първенството, а силен мач за „червените“ направи вратарят Симон Миньоле.

Филипе Коутиньо даде ранен аванс на Ливърпул в 5-ата минута, но само три минути след това Кевин Миралас изравни разултата. Луис Суарес се разписа с точно изпълнение на фаул в 19-ата минута, а след това Джо Алън пропусна от няколко метра. „Червените“ обаче се оттеглиха на почивката с аванс.

Силно представяне през втората част направи вратарят на гостите Симон Миньоле, който отрази удари Ромелу Лукаку и Жерар Деулофеу. Той обаче не успя да стори нищо при попаденията на Лукаку 72-ата и 82-ата минути. Белгиецът първо вкара с удар от 12 метра, а след това беше точен с глава след центриране от корнер.

Преднината на „карамелите“ се запази само 7 минути, тъй като минута преди края Даниел Стъридж успя да изравни. Той беше точен с глава след центриране на Стивън Джерард. В добавеното време Стъридж отново прати топката в мрежата на Тим Хауърд, но попадението беше отменено заради засада.

Равенството лиши Ливърпул да излезе начело на класирането и „червените“ вече са само на точка от лидера Арсенал. Евертън излезе на пето място с 21 точки, колкото има и четвъртият Челси. Манчестър Юнайтед е пети с 20.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 12 КРЪГ
23.11.13
14:45 ч.
Евертън – Ливърпул 3:3
0:1 Фелипе Коутиньо (5), 1:1 Кевин Миралас (8), 1:2 Луис Суарес (19), 2:2 Ромелу Лукаку (72), 3:2 Ромелу Лукаку (82), 3:3 Даниел Стъридж (89)
23.11.13
17:00 ч.
Хъл Сити – Кристъл Палас
Баланс: 44 мача, 15 победи за Хъл Сити, 17 равенства, 12 победи за Кристъл Палас
15:30 ч.
Манчестър Сити – Тотнъм (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 128 мача, 49 победи за Манчестър Сити, 31 равенства, 48 победи за Тотнъм
24.11.13
18:00 ч.
Кардиф – Манчестър Юнайтед (Диема, Нова Спорт / HD)
Баланс: 26 мача, 6 победи за Кардиф, 7 равенства, 13 победи за Манчестър Юнайтед
25.11.13
22:00 ч
.
Уест Бромич – Астън Вила (Нова Спорт / HD)
Баланс: 138 мача, 45 победи за Уест Бромич, 30 равенства, 63 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.